Rezultate te kerkimit per termin: +VOA

Total: 3567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.045Z

Meta për VOA: Rama gabonte që spranonte rekomandimin 88

Kreu i Kuvendit Ilir Meta, dha sot një intervistë për "Zërin e Amerikës", ku foli për reformën në drejtësi dhe mbarëvajtjen e koalicionit me PS-në. Ai vlerësoi sërish kërkesën e opozitës për rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias. Madje Meta tha se, ia kishte shprehur këtë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.093Z

Amerika Direkt, rubrika e re e TCH dhe VOA

Prej dites se sotme Top Channel dhe Zeri i Amerikes kane nisur nje bashkepunim me rubriken “Amerika Direkt”, ku cdo jave do te vijne materiale te posacme te pergatitura per edicionin qendror te lajmeve nga VOA, ne kete vit interesant zgjedhjesh presidenciale por edhe zhvillimesh te tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.346Z

VOA: Kerry në Tiranë për të falenderuar qeverinë për muxhahedinët

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry ka qenë në Shqipëri për të falenderuar qeverinë shqiptare për muxhahedinët, kështu shkruan VOA duke cituar një zyrtar të lartë të DASH. Zëri i Amerikës në versionin anglisht duke cituar zyrtarin e DASH shkruan se Shqipëria gjatë dy viteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.760Z

Berisha në VOA, asnjë koment për mandatin e 9 të PS

Në një prononcim për VOA, kryeministri Berisha nuk dha asnjë koment në lidhje me vendimin e KQZ-së për të numëruar kutitë e Fierit të cilat i dhanë një mandat më shumë Partisë Socialiste në këtë qark. WASHINGTON- Në një prononcim për Zërin e Amerikës, kryeministri Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.954Z

Duma ruse urdhëron hetime ndaj REL, VOA dhe CNN

Dhoma e ulët e Parlamentit të Rusisë ka urdhëruar fillimin e hetimeve nëse puna e Radios Evropa e Lirë, Shërbimit rus, Zërit të Amerikës dhe CNN-it është në përputhje me ligjet e Rusisë. Hapi i Dumës shtetërore erdhi disa ditë pasi një senatore e SHBA-së Jeanne Shaheen demokrate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.634Z

Letër VOA për gënjeshtrat e Erion Velisë

>To:    Voice of America          VOA Albanian,           330 Independence Avenue SW          Room #3720, Washington, DC 20237, USANga Kastriot FRASHËRIInstituti i Çështjeve Kombëtare (Albanian Institute of National Affairs) shpreh keqardhjen e tij mbi mënyrën se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.750Z

Inaugurimi i Trump, Basha për VOA: Jam ftuar nga republikanët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili ndodhet në SHBA ku do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri, Donald Trump tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se pjesëmarrja e tij në këtë moment të rëndësishëm bëhet me ftesë nga republikanët, duke hedhur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama