Rezultate te kerkimit per termin: +Valdet +Hoxha

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.453Z

Hoxha: Pikat kufitare në veri po funksionojnë pa probleme

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Valdet Hoxha, pas vizitës të zhvilluar në pikën e kalimit kufitar në Jarinje, ka thënë se tashmë pikat kufitare në veri të Republikës së Kosovës po funksionojnë pa probleme. Hoxha tha se si rezultat i progresit të arritur në menaxhimin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.076Z

Shoshi, trajner i Besës

Kryesia e Besës ka vendosur që Valdet Shoshi ta udhëheq ekipin pejan sezonin e ardhshëm. Në mbledhjen e vetë të mbajtur të premten mbrëma, udhëheqësia e klubit vendosi unanimisht për trajnerin pejan, i cili do ta zëvendësojë kështu Genc Hoxhën, i cili nuk arriti marrëveshje me ekip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.492Z

Hyri në fuqi marrëveshja për udhëtime me letërnjoftim në Maqedoni

Në hapësirën ndërmjet pikës së kalimit kufitar të Hanit të Elezit dhe Bllacës, u mbajt ceremonia për hyrjen në fuqi të marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, për kushtet e udhëtimit me letërnjoftime për shtetasit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.109Z

Kosova shkatërron 2.382 armë të vogla dhe të lehta

Kosova sot iu bashkua Ditës ndërkombëtare vjetore për shkatërrimin e armëve të vogla. Me mbështetjen e Zyrës së Jashtme Gjermane dhe Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara, në këtë ngjarje rajonale ka shkatërruar 2.382 armë të vogla dhe të lehta (AVL), përkatësisht 888

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.417Z

Konferenca ministrore Forumi i Salzburgut, merr pjesë edhe Kosova

Zëvendësministri i ministrisë së Punëve të Brendshme, Valdet Hoxha mori pjesë në konferencën ministrore të "Forumit të Salzburgut", në Dubrovnik të Republikës së Kroacisë, e cila po mbahet nën Presidencën kroate. Në këtë konferencë zëvendësministri Hoxha ishte i shoqëruar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.250Z

Pika kufitare me Serbinë, Jarinë, vizitohet për herë të parë nga një qeveritar

Qeveria e Republikës së Kosovës tani e tutje mund të vetëlavdërohet se më në fund arriti që në pikën kufitare me Serbinë në veri të Kosovës, në Jarinë, ta ketë vizitën e parë një zyrtar i lartë i saj. Një komunikatë për media nga Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.089Z

Udhëzimet e reja për trajtimin radiologjik

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Valdet Hoxha, i cili është edhe koordinator nacional për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (MIK), së bashku me kryeshefin ekzekutiv të Agjencisë së Kosovës për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Siguria Bërthamore, Beqir Mezelxhiu, nënshkruan sot në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama