Rezultate te kerkimit per termin: +Valentina +Leskaj

Total: 3183
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.408Z

Valentina Leskaj, nënkryetarja e tretë e Kuvendit

Partia Socialiste ka marrë postin e nënkryetarit të tretë të Kuvendit të Shqipërisë. Sipas burimeve nga partia rozë, Valentina Leskaj do të marrë postin e lënë bosh pa dorëheqjes së Vangjel Dules pak kohë më parë. Në këtë mënyrë, Kuvendi, përveç kryetarit Ilir Meta, do të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.706Z

Valentina Leskaj zgjidhet nënkryetare e Kuvendit

TIRANË, 16 korrik/ATSH/.- Kuvendi miratoi te ennjten me 85 vota pro, asnje kunder dhe 1 abstenim zgjedhjen e Valentina Leskajt në postin e nënkryetarit të ri të parlamentit.Leskaj zëvendësoi në këtë post Vangjel Dulen, i dorëhequr rreth dy muaj më parë nga kjo detyrë.Pas kësaj në dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.954Z

VENDIMI/ Kushtetuesja nuk merr në shqyrtim mandatin e deputetes së PS Valentina Leskaj

Gjykata Kushtetuese ka vendosur që të mos shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike për mandatin e deputetes së PS Valentina Leskaj. Sipas Gjykatës Kushtetuese, kërkesa e PD për mandatin e Leskajt nuk plotëson kriteret dhe për pasojë nuk do të shqyrtohet. Partia Demokratike kërkoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.706Z

Valentina Leskaj zgjidhet me 85 vota nënkryetare e Parlamentit

Me 85 vota pro, asnjë kundër dhe një abstenim Kuvendi ka miratuar këtë të enjtë zgjedhjen e Valentina Leskajt si nënkryetaren e re të Parlamentit Deputetja e PS, Valentina Leskaj zëvendësoi në këtë post Vangjel Dulen, i dorëhequr disa muaj më parë nga kjo detyrë. Tashmë Kuvendi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.721Z

Valentina Leskaj zgjidhet në Byronë e grupit socialist në KiE

Deputetja socialiste Valentina Leskaj, Kryetare e Delegacionit Shqiptar në Asamblenë Parlamentare të KiE, u zgjidhet në Byronë e Grupit Socialist në Parlamentin e Këshillit të Europës. Grupi Parlamentar Socialist përbëhet nga 159 parlamentarë nga 48 vende anëtare të Këshillit të E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.250Z

Hekurudha, PD kërkesë Kuvendit: Valentina Leskaj t'i hiqet mandati

PD do të depozitojë në Kuvend kërkesën për mbarimin e mandatit të deputetes socialiste Valentina Leskaj. Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, tha sot se nënkryetarja e Kuvendit është në papajtueshmëri me ligjin që në momentin kur nisi nga puna hekurudha "Leskaj", si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.222Z

Valentina Leskaj zgjidhet ne Keshillin e Europes

brbrEdhe pse Shqiperia vazhdon te jete nen monitorimin e Keshillit te Europes nje deputete e parlamentit tone eshte zgjedhur ne postet me te larta drejtuese te ketij organizmi Socialistja Valentina Leskaj ka marre sot ne Strasburg postin e zevendespresidentes se Asamblese Parlamentare te Keshillit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama