Rezultate te kerkimit per termin: +Valikaj

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.537Z

Gjykata urdhëron KLP: Emëro prokuror bashkëshortin e ish-ministres së PS

Një vendim i Gjykatës Administrative për bashkëshortin e deputetes së PS-së, Ermonela Felaj ka rikthyer në vëmendje një çështje të 2015-ës. Asokohe presidenti Bujar Nishani pasi kreu verifikimet e tij, e rrëzoi me heshtje propozimin e Prokurorit të Përgjithshëm, duke refuzuar emëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.252Z

Nishani: Nuk e emëroj prokuror burrin e Ermonela Felajt, do ankimoj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, do të apelojë në Gjykatën Administrative të Apelit, vendimin që e detyronte të emëronte prokuror në Kukës, bashkëshortin e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj. Është vetë Kreu i Shtetit, Bujar Nishani i cili p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.547Z

Administrativja urdhër Nishanit të emërojë Prokuror bashkëshortin e Ermonela Felaj

Presidenti nuk e ka pranuar  kërkesën për ta emëruar si  prokuror, por  këtë të drejtë ia ka dhënë Gjykata Administrative, e cila madje me një vendim të saj urdhëron Kreun e Shtetit ta emërojë në detyrën e prokurorit. Bëhet fjalë për bashkëshortin e ministres së Shtetit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.896Z

Berati drejt mbylljes së numërimit, vuloset ndarja e mandateve

Qarku i Beratit mbyllet përfundimisht me dy mandate për Lëvizjen Socialiste për Integrim, katër mandate për Partinë Socialiste dhe vetëm një mandat për Partinë Demokratike. Berati dhe Gjirokastra janë dy qarqet që i kanë dhënë vetëm nga një mandati deputeti partisë më të madhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.958Z

Parlamenti i ri, ja 24 femrat që fituan mandatin e deputetes

Në përfundim të procesit të numërimit të votave është krijuar një pasqyrë e qartë e deputetëve që pritet të ulen në Parlament. Në diskutim mbetet një mandat në Tiranë pasi në kutitë që mbeten për numërim FRD aspiron të marrë të paktën një mandat. Por cilat do të jenë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.892Z

Numërohen 186 kuti në Berat, LSI dy mandate, PS 4. Emrat e deputetëve

Nga numërimi i 186 kutive në Qarkun e Beratit, shumicën e votave e ka marrë Partia Socialiste, e ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ndërsa PD renditet në vend të tretë. Qarku i Beratit ka 305 kuti në total. Nga të dhënat më të fundit të gazetarëve të Ora News në Berat, b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.592Z

Burri i Felajt fiton gjyqin me Nishanin, do emërohet prokuror

Bledar Valikaj, me bashkëshorten e tij, ministren Ermonela Felaj Gjykata Administrative i jep të drejtë Bledar Velikaj, rrëzon Presidentin Bashkëshorti i ministres Ermonela Felaj, Bledar Velikaj, ka fituar procesin gjyqësor me Presidentin e Republikës. Bujar Nishani, në nëntor të vitit 20

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama