Rezultate te kerkimit per termin: +Vasilika +Hysi

Total: 1613
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.486Z

Vasilika Hysi: Vonesa në përkthimin e Vettingut, e panevojshme

Deputetja socialiste, Vasilika Hysi, njëherësh anëtare e komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, e ka cilësuat të panevojshme vonesën për përkthimin e ligjit të shumëpërfolur të Vettingut. Në një postim në faqen e vet në Facebook, Hysi shprehet se ligji është përkth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.739Z

3 ligjet, Vasilika Hysi: Abstenova sepse nuk votoj symbyllur

Parlamenti miratoi me votat e mazhorancës dhe të opozitës tre ligjet e kërkuara nga Bashkimi Europian për marrjen e statusit të vendit kandidat. Por ranë në sy disa vota abstenim. Ligji për Gjykatën e Lartë u abstenua nga deputetja e PS, Vasilika Hysi. Duke folur për GSH

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.610Z

INTERVISTA/ Vasilika Hysi: Besoni tek të rinjtë

Emërimet më të fundit të bëra nga kryeministri Rama në krye të institucioneve të rëndësishme. Qëndrimi i saj për ligjet e rëndësishme në Kuvend, përbërjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe Kodin Zgjedhor. Bojkoti i opozitës Nga Rozeta Rapushi*   Pak vite më parë, em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.699Z

Organet e drejtësisë, Vasilika Hysi shpjegon procedurat e ndërtimit

Gjyqtarët që kandidojnë për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe prokurorët që kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë po kalojnë në filtrin e organeve të vetingut. Ndërsa anëtarët që emëron Kuvendi për secilin institucion, që vijnë nga radhët e avokatëve, pedagogëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.285Z

Vasilika Hysi Ashpersimi i denimeve nuk mjafton perballe krimeve

Përballë situatës kriminale në vend, politika penale e ndjekur është e gabuar. Eshtë ky mendimi i deputetes socialiste dhe juristes Vasilika Hysi, e cila thekson se ajo që nevojitet është një Kod i ri Penal.  Ashpërsimi i dënimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.403Z

Vasilika Hysi në Ora News: Ja çfarë thanë dje në Komision Lu dhe Vlahutin

Vasilika Hysi zgjodhi Ora News për të folur për herë të parë si anëtare e Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi në ditën e miratimit nen për nen të draftit final. Hysi zbuloi duke cituar fjalë për fjalë qëndrimet e Ambasadorëve Lu e Vlahutin para anëtarëve të Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.596Z

Vasilika Hysi - Jam grua e brishtë

 Mbërrin në     takim, ko    rrekte në     orar.     Flokët e krehur çrregullt, të fryrë paksa duket se i shkojnë më shumë se krehja drejt me baluke mbi sy, staturë me të cilën e kemi parë shpesh... Është gati

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama