Rezultate te kerkimit per termin: +Vatikan

Total: 2337
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.963Z

Edi Rama ne Vatikan

Sot në Vatikan festohet 85-vjetori i lindjes së Papës Benedikti XVI, ku i ftuar është edhe kryetari opozitës Edi Rama. Top Channel ka mësuar se zoti Rama i shoqëruar nga bashkëshortja Linda, janë larguar dje nga Aeroporti i Rinasit drejt Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.332Z

Vatikan, Kryeministri izraelittakohet me Papa Franceskun

VATIKAN - Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu pati një takim historik me Papa Françeskut në Vatikan gjatë ditës së hënë. Të dy diskutuan mbi programin bërthamor të Iranit dhe negociatat e paqes mes Izraelit dhe Pelestinës. Gjithashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.446Z

Nano bashkohet me Presidentët në Vatikan

08/04/2005  Delegacioni shqiptar udhëton i ndarë Delegacioni shqiptar ka vendosur që të udhëtojë i ndarë për në Vatikan, ku do të marrin pjesë në ceremoninë mortore të Papa Gjon Palit II. Burimet kanë bërë të ditur se të 5 anëtarët e delegacionit shqiptar, Alfred Moisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.732Z

Nikolic i lene menjane ne Vatikan

Nikolic i lene menjane ne Vatikan E enjte 21 Mars 2013 1022 p styletext-align justify p Nikolic i lene menjane ne Vatikan Inaugurimi i Papa Franceskut te I ne Vatikan ka shenuar nje kapitull te ri ne historine e Selise se Shenjte kurse nje nga gjerat me pak te rendesishme ka qene edhe vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.244Z

Sot, Papa i Nderit BenediktiXVI rikthehet në Vatikan

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO VATIKAN - Sot Papa i nderit, Benedikti XVI, rikthehet në Vatikan, për të banuar siç ishte njoftuar prej kohe. Benedikti XVI kthehet, ashtu siç shkoi, me helikopter, rreth orës 16.30-17.00, nga Kastel Gandolfo, ku banoi tre muaj deri në pritje të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.574Z

Zhiti shkon ne Vatikan

brbrVisar Zhiti do te jete i ngarkuari me pune i qeverise shqiptare ne Vatikan Kjo eshte zgjidhja qe Ministria e Jashtme ka gjetur pas refuzimit te presidentit per ta dekretuar Zhitin si Ambasador te Shqiperise ne kete shtet Emerimi i ri i Visar Zhitit eshte nenkuptuar edhe nga shefi i diplomacise s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.743Z

Al Kaeda kishte planifikuar sulm mbi Vatikan

Disa ekstremistë të dyshuar janë duke u hetuar në Itali në lidhje me një komplot të mundshëm të Al Kaedës për të kryer një sulm mbi Vatikan në vitin 2010. Sipas BBC, rrjeti militant operonte në Sardenjë dhe ka pasur plane të mundshme për të sulmuar Selinë e Shenjtë. Policia ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama