Rezultate te kerkimit per termin: +Vaziristanit +Verior

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.421Z

Aeroplanët pakistanez vrasin 15 militant në Vaziristanin Verior

Ushtria pakistaneze kanë ndërmarrë sulme të reja ajrore në rajonin e Vaziristanit Verior të martën, ndërsa ka vrarë të paktën 15 militant të dyshuar. Sulmet e fundit kanë ndodhur në Luginën Shaval dhe Dattakhel të Vaziristanit Verior, ku militantët thuhet se kanë komplekset e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Pakistan, vriten 6 militantë në Vaziristanin Verior

Zyrtarë pakistanezë të sigurisë kanë deklaruar se pesë militantë kanë humbur jetën nga sulmi i një aeroplani amerikan pa pilot në kufi me Afganistanin. Zyrtarët thanë gjithashtu se sulmi ka shkatërruar një objekt në një fshat në rajonin e trazuar të Vaziristanit Verior. Ndërko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.133Z

Pakistan, avionët amerikanë vrasin 12 persona

Vaziristan (start)-Të paktën 12 persona mbetën të vdekur në rajonin tribal pakistanez të Vaziristanit. Ngjarja e rëndë erdhi, kur avionë të telekomanduar amerikanë lëshuan të paktën tre raketa. Nga 12 personat e vdekur, 5 prej tyre ishin të huaj, njoftuan burime ushtarake dhe qeverita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.522Z

Udhëheqësi i ri i talebanëve, më i ashpër

Pas vrasjes së Hakimullah Mehsud nga një sulme me avionë të telekomanduar, talebanët kanë zgjedhur udhëheqësin e tyre të ri. Ai është Mullah Fazlullah, i njohur si një drejtues i vijës së ashpër, njerëzit e të cilit morën përsipër edhe sulmin ndaj Malala Yousufzai. Mehsud dhe kat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.641Z

SHBA intensifikon sulmet në Pakistan

SHBA-ja gjatë dy javëve të kaluara ka ndërmarrë një numër të madh të sulmeve me raketa, të shkrepura nga fluturaket pa pilot në pjesët veri-perëndimore të Pakistanit, përfshirë këtu edhe sulmin të ndërmarrë sot, si pasojë e të cilit u vranë 12 militantë të dyshuar. Këto su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.327Z

Një avion amerikan pa pilot vret ekstremistë talibanë në Pakistan

Pakistan, 15 gusht, NOA - Nga një goditje me raketë e një avioni amerikan pa pilot janë vrarë, sipas të dhënave zyrtare, rreth 13 kryengritës në rajonin veriperëndimor pakistanez të Vaziristanit verior. Sulmi u bë në një fshat pranë Miranshahut, qyteti më i madh në Vaziristanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.171Z

Edhe 35 militantë të vrarë në Pakistan

Së paku 35 militantë janë vrarë të dielën në zonën e trazuar fisnore në zonën data Khel të Vaziristanit Verior. Kështu ka bërë të ditur ushtria pakistaneze, e cila thotë se në mesin e të vrarëve ka edhe luftëtarë të huaj. Ushtria pakistaneze ka nisur ofensivën kundër militan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama