Rezultate te kerkimit per termin: +Vendet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.517Z

I ruajnë vendet

Minoritetet kërkojnë që edhe një mandat t`i kenë vendet e rezervuara në Kuvendin e Kosovës. Ata nuk pajtohen që të kalohen në ulëse të garantuara. Kërkesat e pakicave i kanë përkrahur edhe ndërkombëtaret, përfshirë mbikëqyrësin e pavarësisë, Pieter Feith. Nga Faton Ismajli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.600Z

Vendet arabe, pro pavaresise

Kryetarja e Kuvendit te Shqiperise, Jozefina Topalli dhe delegacioni parlamentar qe e shoqeronte, ne vijim te vizites se saj zyrtare ne vendet e Gjirit Persik, u ndal ne Bahrein ku u prit nga personalitetet e larta te kesaj mbreterie, e cila ze vendin e dyte ne Lindjen e Mesme per perpunimin e nafte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.880Z

Forbes: Vendet më të korruptuara

Kriza ekonomike botërore ka bërë që ato shtete të cilat kanë pasur më shumë vështirësi ekonomike të bien pre e korrupsionit. "Forbes" ka publikuar një sërë shtetesh sipas Transparency International.Vendet më të korruptura vazhdojnë të mbeten vendet e përhershmë ndër të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.706Z

Kosova dhe vendet islamike

  Askush nuk e kish parashikuar një moskokëçarje të vendeve islamike në drejtim të njohjes së shtetit të ri të Kosovës. Pas njohjes së saj prej fuqive të mëdha perëndimore, SHBA-së dhe katërshes europiane, u duk se procesi do të ecte më shpejtësi. Qoftë edhe për fakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.647Z

Vendet afrikane çlirohen nga Ebola

Liberia, Guinea dhe Sierra Leone, tre vendet më të prekura nga Ebola në Afrikën Perëndimore janë çliruar nga virusi  më vdekjeprurës në botë  që u mori jetën mijëra njerëzve. Pas 42 ditësh, pa asnjë rast të ri të  infektuar me visurisn ebola, Organizata Botërore e Shëndetit i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.511Z

Rritet deficiti me vendet e rajonit

Nënshkrimi i Marrëveshjes së Përbashkët të Tregtisë së Lirë, CEFTA, ka rritur edhe më tej deficitin tregtar që Shqipëria ka me vendet e rajonit. Sipas të dhënave zyrtare nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, importet nga vendet e rajonit për 4 muajt e parë të këtij viti u rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.982Z

Vendet arabe akuzojnë Izraelin

Kuvajt - Vendet arabe kanë akuzuar Izraelin në OKB për përdorim të municioneve me uranium të holluar. Edhe Irani ka aplikuar pranë Organizatës së Ndalimit të Përdorimit të Armëve Kimike me seli në Hagë me akuzën që Izraeli ka përdorur bomba me fosfor të ndaluara për përdorim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama