Rezultate te kerkimit per termin: +Vendeve

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.522Z

Berisha-Gyl bashkepunim mes vendeve

Kryeministri Berisha zhvilloi sot në Stamboll, një takim me Presidentin e Turqisë Abdullah Gyl, duke vlerësuar miqësinë e solidaritetin mes të dy vendeve.  Kryeministri Berisha vlerësoi kontributin e jashtëzakonshëm të President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.502Z

MASH lista e vendeve bosh

Ministria e Arsimit dhe Shkences ben publike listen e vendeve bosh sipas programeve te studimit ne te gjithe Institucionet e Arsmit te Larte Publik ne vend. MASH njofton te gjithe maturantet se Agjencia e Pranimeve ne Institucionet e Arsimit te Larte APRIAL ka perfunduar procesin e hartimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.591Z

Meta:Marrëdhëniet mes dy vendeve, të shkëlqyera

Ministri i Jashtëm Ilir Meta gjatë një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e tij Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan ka vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve. Në fjalën e tij Meta ka theksuar se edhe pse marrëdhëniet mes dy vendeve nuk kanë mbushur 2 dekat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.502Z

Java Kombëtare e Vendeve të Robëruara

Që prej vitit 1959 çdo president amerikan ka shpallur javën e tretë të korrikut si javën kombëtare të vendeve të robëruara, duke u bërë thirrje amerikanëve që të mbështesin popujt e robëruar nën diktaturat komuniste, që aspirojnë për liri dhe pavarësi. Këtë vit është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.771Z

Rama, Liberman: Bashkëpunim mes dy vendeve

TIRANE- Marredheniet mes dy vendeve, situata politike dhe rëndësia e bashkepunimt ekonomik e nxitja e investimeve të huaja kane qene disa nga ceshtjet e diskutuara ne takimin e kreut te PS-se, Edi Rama me Avigdor Lieberman, Zv/kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme të Izraelit. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.491Z

Jiechi Bashkepunim mes vendeve

Me rastin e marrjes se detyres se re Ministri i Puneve te Jashtme te Republikes Popullore te Kines z. Jang Jiechi i ka derguar nje telegram urimi Ministrit te Puneve te Jashtme z. Edmond Haxhinasto . Nder te tjera ne telegram thuhet Me rastin e mandatit te shkelqesise suaj si Minister i Puneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.214Z

Britania ndërpret ndihmat e 16 vendeve

Qeveria e Britanisë tha se do të ndërpresë ndihmat për 16 vende dhe katër agjenci të Kombeve të Bashkuara në mënyrë që të fokusojë buxhetin për t`u ndihmuar vendeve të varfëra dhe atyre që kanë dale nga ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama