Rezultate te kerkimit per termin: +Vendimin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.718Z

"Fazllic", Prokuroria apelon vendimin

Prokuroria e Tiranes i eshte drejtuar Gjykates se Apelit, per te kundershtuar vendimin e Gjykates se Tiranes, e cila shfuqizoi vendimin e sekuestrove ndaj pronave te biznesmenit boshnjak, Damir Fazllic. Ankimimi eshte dorezuar ne Gjykaten e Apelit, gjate javes se kaluar. Prokuroret e ce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.802Z

"Fazliç", prokuroria apelon vendimin

Prokuroria e Tiranës i është drejtuar Gjykatës së Apelit, për të kundërshtuar vendimin e Gjykatës së Tiranës, e cila shfuqizoi vendimin e sekuestrove ndaj pronave të biznesmenit boshnjak, Damir Fazliç. Ankimimi është dorëzuar në Gjykatën e Apelit, gjatë javës së kaluar. Prokuror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.192Z

Basha, PS: Pranojmë vendimin

Tiranë-Partia Socialiste ka reaguar sot për vendimin e një ditë më parë të Gjykatës së Lartë, e cila ka pushuar hetimet e Prokurorisë së Përgjithshme për rrugën Durrës-Kukës. Në një reagim për mediat, deputeti socialist Arben Malaj theksoi se PS-ja e respekton vendimin e Gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.424Z

KZAP: Vendimin e merr KQZ

Komisioni Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (KZAP), në takimin e mbajtur të martën, ka thënë se “vendimi i kontestuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka karakter udhëzues, duhet të shqyrtohet nga vetë KQZ-ja, por është KQZ-ja ajo që duhet të zgjedhë se çfarë vendimi do të mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.444Z

F1, FIA apelon vendimin per Briatore

FIA ka vendosur te apeloje vendimin e Gjykates se Parisit qe anuloi largimin e Flavio Briatore nga Formula 1. Me 5 janar drejtesia franceze e gjykoi si te parregullt vendimin e FIA-s per te skualifikuar perjetesisht ish-menaxherin e Renault per te ashtuquajturin “Crashgate”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.938Z

Cekia shtyn vendimin per njohjen

Qeveria e Republikes se Cekise ka shtyre dje vendimin per njohjen e pavaresise se Kosoves. Kjo erdhi pasi propozimi i ministrit te Jashtem, Karel Shvarcenberg nuk ka marre mbeshtetjen e duhur. Qeveria nuk ka caktuar terminin se kur do te shqyrtoje vendimin per njohjen e vendit te ri ballkanik. Minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.865Z

PDSH përshëndet vendimin për maqedonishten

Reagimi Udhëheqësit e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH), Nikolla Todorov dhe Lindita Qazimi, të shkojnë. Kështu ka kërkuar organizata joqeveritare “Realiteti”, duke përshëndetur vendimin e Gjykatës Kushtetuese për abrogimin e vendimit që nxënësit shqiptarë të m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama