Rezultate te kerkimit per termin: +Venecias

Total: 7806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.785Z

Pronaret leter Venecias

brbrDisa jave para se te coje nje mendim zyrtar nese eshte apo jo antikushtetues ligji i miratuar para nje viti nga qeveria per te zgjidhur ceshtjen e pronave shoqata Pronesi e Drejtesi i ka nisur nje leter zyrtare Komisionit te Venecias Ish-pronaret kerkojne qe eksperte te Venecias te njihen me an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.053Z

Kundër Venecias, kundër fatit

Nga Preç Zogaj Ndërsa retë e konfliktit të ri politik po mblidhen mbi qiellin e Shqipërisë, asnjë prej institucioneve përfaqësuese të shtetit shqiptar – as Presidenti, as Kryeministri, as Kuvendi, as Gjykata Kushtetuese – nuk ka marrë mundimin t’i drejtohet Komisionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.003Z

Kunder Venecias kunder fatit

Ndersa rete e konfliktit te ri politik po mblidhen mbi qiellin e Shqiperise asnje prej institucioneve perfaqesuese te shtetit shqiptar - as Presidenti as Kryeministri as Kuvendi as Gjykata Kushtetuese - nuk ka marre mundimin ti drejtohet Komisionit te Venecias ne lidhje me vlefshmerine apo pavlefshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.209Z

Ekspertet e Venecias ne Tirane

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani dhe opozita kane pasur mundesine ti percjellin eksperteve te delegacionit te Venecias verejtjet dhe shqetesimet e tyre ne lidhje me reformen ne drejtesi dhe paketen e ndryshimeve kushtetuese qe Komisioni i Posacem Parlamentar ka hartuar ne kuader te kesaj re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.196Z

Zbardhet opinioni i Venecias

var fbShare url httpvizionplusalzbardhet-opinioni-i-veneciassize smallbrbrKomisioni i Venecias ka zbardhur edhe ne faqen e tij zyrtare opinionin per ligjin e vetingut Bazuar ne mendimin e eksperteve ligji per rivleresimin e gjyqtareve dhe prokuroreve i derguar per mendim ne Venecia nga Gjykata Kush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.691Z

‘Dosjet’, Kushtetuesja letër Venecias

 Aristir LumeziGjykata Kushtetuese përmes një letre zyrtare i kërkon Komisionit të Venecias një “amicus curiae” për ligjin e “Dosjeve”. Javën e shkuar, kanë qenë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të cilët, si dhe në tre raste të tjera, kërkojnë mendimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.939Z

Komisioni i Venecias: Referendumi jo kushtetues

Kerkesa e disa formacioneve politike per te cuar ne referendum ndryshimet kushtetuese, pritet te marre se shpejti nje goditje te forte nga Komisioni i Venecias. Top Channel ka zbuluar dokumentet konfidenciale qe raporteret e Komisionit te Venecias kane pergatitur per Gjykaten Kushtetuese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama