Rezultate te kerkimit per termin: +Veners

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Angelus Novus prfaqson Shqiprin

mimi letrar pr romanin m t mir t Ballkanit pr v.2008 - Shqiprin do ta prfaqsoj shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij Angelus Novus - Fituesi pr romanin m t mir t Ballkanit do t shpallet n Shkup, m datn 5 tetor 2008. Shpallja e fituesit pr romanin m t mir ballkanik pr vitin 2008 do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.105Z

Shkencëtarët islamë, dijetarët që shërbyen si themel i rilindjes evropiane

Koncepti i një ekuacion, i cili është zgjidhur në mënyrë që të gjejë vlerën e një të panjohure x, i atashohet përsëri këtij dijetari. Libri i tij Bazat e Matematikës, i para i këtij lloji, është përkthyer në gjuhën latine dhe ka qenë një vepër burimore e matematicienëve evr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama