Rezultate te kerkimit per termin: +Venezuel

Total: 612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.968Z

Ahmedinexahd viziton Venezuelën, takon Cavez

VENEZUELË- Irani dhe Venezuela sfidojnë thirrjet e SHBA, për të shmangur lidhjet mes tyre. Në kulmin e konfliktit me SHBA, presidenti iranian ka nisur turin e tij 5 ditor në disa vende ku drejtojnë qeveri të majta në amerikën latine, duke u ndalur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.047Z

Zgjedhjet në Venezuelë, Maduro dhe Capriles mbyllin fushatat

VENEZUELE - Presidenti i përkohshëm i Venezuelës Nicolas Maduro dhe rivali i tij Henrique Capriles mbyllën fushatat e tyre elektorale me mitingje masive në qytete të ndryshme. Të dy kandidatët mbyllën fushatën zyrtare me mitingje ku morën pjes&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.832Z

Venezuelë, Maduro betohet siPresident i përkohëshm

VENEZUELË - Nicolas Maduro është betuar si president i përkohshëm i Venezuelës duke marrë drejtimin e vendit pas funeralit shtetëror të ish-presidentit Hugo Chavez, i cili ndërroi jetë më 5 mars si pasojë e sëmundjes me kancer.Mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.443Z

Venezuelë, arrestohen 3 gjeneralë,Presidenti:Komplotonin kryengritje

KARACAS- Presidenti venezuelian, Nikolas Maduro ka deklaruar se 3 gjeneralë të forcave ajrore janë arrestuar pasi po komplotonin kryengritje kundër qeverisë së tij. Këtë deklaratë kryeministrin venezuelian e ka bërë para komisionit të minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.202Z

Kuba përkrahë Venezuelën pas sanksionimit nga SHBA-të

Lidershipi kubanez thotë se e mbështët pa kushte Venezuelën, pas një urdhëri të Presidentit Barack Obama I cili autorizon sanksione ndaj Venezuelës duke e shpallur atë si kërcënim kombëtar. “Shteti kuban, e ripërsërit mb&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.999Z

Venezuelë, sekuestrohen 7 tonë kokainë, destinacion Spanjën

MADRID- Policia e Spanjës dhe ajo e Venezuelës sekuestruan afro shtatë tonë kokainë dhe arrestuan 13 persona të një rrjeti, që po përpiqej të fuste drogën në Spanjë, duke e fshehur në makineri ndërtimi, njoftoi sot policia sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.780Z

Vazhdojnë protestat e dhunshme në Venezuelë

VENEZUELË- Protestuesit anti-qeveritarë vazhduan të përleshen me forcat e sigurisë gjatë natës në Venezuelë, ndërsa demonstratat e dhunshme në rrugë vazhduan për të tretën ditë. Barrikadat bllokuan rrugët sot në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama