Rezultate te kerkimit per termin: +Vepra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.871Z

Vepra e Lasgush Poradecit

Vepra e plotë poetike e Lasgush Poradecit, që i përmbahet me besnikëri dorëshkrimeve të poetit dhe shënimeve të tij është promovuar në një ceremoni në qytetin e Pogradecit. Pasi kanë vendosur kurora në monumentin e Lasgushit që shikon nga liqeni ministri i Kulturës, Ferdi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

Vepra e Pavarësisë është e vjedhur? (FOTO)

Share Vepra e pavarësisë, e cila u prezantua dy ditë më parë nga kryeministri Berisha dhe ministri Aldo Bumçi, duket se është vjedhur. Sipas shqiptarja.com, projekti i Visar Obrisë dhe gjermanit Kai Roman Kiklas, i shpallur të martën fitues nga kryeministri Berisha, ngjan si dy pika uji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.585Z

11 vepra të vjedhura

Nga Express më 18 korrik 2011 në ora 18:12 Njeriu që u arrestua për vjedhjen e pikturës së Picasso-s nga një galeri e qytetit të San Francisco-s, javën e kaluar, po mbante një galeri virtuale në apartamentin e tij, ku ndodheshin edhe njëmbëdhjetë vepra artistike të vjedhura nëpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.399Z

271 vepra te panjohura te Picasso

Nje elektricist ne pension ne jug te Frances qe ka punuar per Pablo Picasso ka deklaruar se ka qindra punime te panjohura te artistit. Behet fjale per 271 vepra qe perfshijne litografi piktura kubizmi shenime dhe piktura me bojera uji qe besohet te vlejne perreth 60 milione euro. Pierre L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

40 vepra nga piktori Tragaj

Piktori nga Durr1105si Ardian Tragaj hapi ekspozit1105n e tij t1105 piktur1105s n1105 ambjentet e Muzeut Historik Komb1105tar. Ekspozita p1105rmban 40 vepra t1105 p1105rmasave t1105 ndryshme n1105 gjinin1105 e portretit n1105 teknik1105n akrilik. Autori vjen n1105 Tiran1105 pas hapjes s1105 tre eks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.414Z

Botohet vepra e Blloshmit

Pas me shume se tre dekadash nga vdekja, botohet vepra e plote e Vilson Blloshmit. Promovimi i saj me krijimtari, proze, poezi, por edhe perkthime perkoi me 61 vjetorin e lindjes. Sipas studiuesve, publiku duhet te njohe vlerat qe ai sjell ne letersine shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.134Z

Buxheti, ska vepra të reja

Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, deklaroi se qeveria nuk do të fillojë asnjë projekt të ri publik vitin e ardhshëm, por do i përqendrojë të gjitha burimet financiare të buxhetit në mbylljen e veprave ekzistuese. Mund të kërkoni për vepra të reja, këtë vit nuk ka vepra t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama