Rezultate te kerkimit per termin: +Veprimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.290Z

FOTOT/ Veprimi i aktores pornografike tërbon myslimanët

Nadia Ali është një aktore pornografike nga Pakistani, që është shndërruar një ndër njerëzit më të urryer nga myslimanët. Asaj i është ndaluar hyrja në Pakistan pasi nisi të bënte filma pornografikë. Por veprimi i saj ka acaruar edhe më shumë myslimanët. Ajo ka xhiruar një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.494Z

Plan veprimi per cmimet spekulative

Spekulimi ne festat e fundit te vitit, ku tregtaret rritin cmimet, eshte bere nje fenomen i zakonshem dhe intensiteti i tij ka ardhur duke u rritur, me gjithe masat qe po ndermarrin institucionet tatimore dhe inspektoratet e kontrollit. Duke qene se keto rritje cmimesh ndikojne drejtperdrejt ne treg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.555Z

Plan veprimi për sistemin shëndetësor

Në fillim të këtij takimi ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili parashtroi një plan veprimi, ku disa nga pikat kryesore ishin: dixhitalizimi dhe informatizimi i sistemit shëndetësor, si një prioritet madhor që do të bëjë të mundur ofrimin e shërbimeve cilësore ndaj të gjithë qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.379Z

FOTOT/ Veprimi i Ivanka Trump bëhet çështje në SHBA!

Ivanka Trump ka qenë protagonistë në fushatën e të atit, por duket se pas fitores së presidencës ajo po njollos figurën e tij. Ivanka ka qenë e ftuar së bashku me të atin në emisionin 60 minutes. Ajo kishte vënë një byzylyk të artë në dorën e majtë, nga koleksioni i saj. Pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.465Z

NATO, plan veprimi për Bosnjen

NATO i ka ofruar Bosnjes një plan veprimi për anëtarësim, që përbën edhe hapin final para anëtarësimit të plotë të këtij vendi. Ministrat e vendeve anëtare të NATO-s ranë dakord mbi planin e anëtarësimit të Bosnjes gjatë një darke pune të zhvilluar dje në Estoni.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.304Z

India lëshon raketë me rreze të gjatë veprimi

Mediat në Indi raportojnë se vendi ka lëshuar një raketë me rreze të gjatë veprimi, e cila ka aftësi të mbajë koka nukleare dhe të sulmojë qytetet e mëdha kineze. Raportohet se raketa Agni-V është lëshuar sot në m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.357Z

Shoqeria civile kerkon plan veprimi antikorrupsion

Organizatat joqeveritare kerkuan sot ne Tirane nje plan te perbashket veprimi me institucionet shteterore ne luften kunder korrupsionit. Ato propozuan veprime te perbashketa sepse goditja fragmentare e korrupsionit nuk ka dhene rezultate. Sistemi shendetesor dhe ai gjyqesor vazhdojne te perceptohen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama