Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.572Z

Koreja e Veriut tensionet

Koreja e Veriut tensionet E diel 14 Prill 2013 1137 Koreja e Veriut tensionet p styletext-align justifySekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ndodhet ne Tokio ku po takohet me zyrtaret me te larte te Japonise per te diskutuar mbi krizen ne Korene e Veriut Kercenimet e vazhdueshme te shtetit ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.995Z

Poli kuqezi i Veriut

Nje perputhje rrethanash jo te zakonta kane bere qe flamuri kuqezi te valevitet ne piken me te pamendueshme e njekohesisht me veriore te globit, ne Polin e Veriut. Flamuri shqiptar ka mberritur ne pol, ironikisht ne 7 prill, nderkohe qe Shqiperia kujtonte 70 vjetorin e pushtimit nga ital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.172Z

Koreja e Veriut kushtëzon bisedimet

Koreja e Veriut ka thënë se do t’iu kthehej bisedimeve për uljen e tensioneve vetëm nëse Kombet e Bashkuara heqin sanksionet kundër saj dhe Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Veriut ndërpresin stërvitjet ushtarake. Kushtet i ka bërë të ditura Komisioni për Mbrojtje Kombëtare. Ai po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.986Z

Rusia paralajmëroi Korenë e Veriut

Rusia i ka bërë thirrje Koresë së Veriut për të anuluar planin për lansimin e një rakete në fund të këtij muaji.Ministria e Jashtme ruse tha në një deklaratë se lansimi do të paraqesë shkelje të rezolutave të OKB-së.Koreja e Veriut tha se do të dërgojë një raketë me rreze të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Sekseri i Koresë së Veriut rrëzohet

Spastrimi I fuqishmi i pushtetit komunist humbet simpatinë e bosit, dy bashkëpunëtorë të tij ekzekutohen Bashkëshorti i fuqishëm i hallës së udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong, është shkarkuar nga detyrat e veta, bëri të ditur media e Koresë së Jugut. Duke cituar informaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.599Z

Kina kërcënon Korenë e Veriut

Gazeta ShqipSHBA-ja anulon një test raketor në përpjekje për të qetësuar udhëheqësit komunistë Qeveria e Kinës paralajmëroi rrezikun nga ngatërrestarët përreth vetes, në një goditje që dukshëm i adresohet Koresë së Veriut, por shtetit komunist nuk iu përmend emri drejtpërsëdre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.015Z

Paralajmërim për Korenë e Veriut

27/04/2005  Emisari kryesor i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Korenë e Veriut, Christopher Hill, i cili po qëndron për bisedime në Pekin, ka paralajmëruar se SHBA nuk do të presin pa fund, që Koreja e Veriut të kthehet në tryezën e bisedimeve. Kohët e fundit amerikanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama