Rezultate te kerkimit per termin: +Vetvendosja

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.860Z

Vetvendosja: Protesta e ardhshme paqësore më 22 janar

PRISHTINE-Lëvizja Vetvendosje bëri të ditur se nuk do të tërhiqet nga synimi i saj për të ndalur hyrjen e mallrave serbe në Kosovë ndaj një tjetër protestë do të vijojë brenda muajit Janar. Vetvendosja thekson se nuk do të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.218Z

Vetvendosja: Qeveriaka prioritet axhendënpolitike të Serbisë

PRISHTINË- Lëvizja Vetëvendosja ka vlerësuar se prioritetet e Qeverisë së Kosovës nuk janë hallet e mjerimi social e ekonomik i popullit, por axhenda politike e Serbisë. Sipas kësaj lëvizje, emërimi i Edita Tahirit si kryenegociatore e ekip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.899Z

Vrasja në Malishevëreagon “Vetvendosja”

PRISHTINE-Lëvizja “Vetëvendosje” ka reaguar pas ngjarjes së 1 janarit në Malishevë, duke e cilësuar atë si krim të rëndë, me pasoja tragjike për familjen e të vrarit dhe të plagosurve. “Vetvendosja” ka kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.331Z

Beogradi shtyp butonin Vetvendosja

Ndoshta sht fati i keq i popullit shqiptar q n zhvillime t caktuara historike t jet vet ai q prmbys dogj. Duke ln pas nj periudh gati gjysm shekullore komunizmi apo edhe duke fshir edhe vuajtjet historike t shqiptarve, n 91-shin e famshm populli yn, fatkeqsisht sikur t mos ishte ngopur me at t kalu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.399Z

Marrëveshja EULEX-SERBI, Vetvendosja thirrje për protesta popullore më 16 shtator

Prishtinë, 11 shtator NOA-Lëvizja e Albin Kurtit, Vetvendosja i ka bërë thirrje gjithë organizatave shoqërore që punojnë në Kosovë të protestojnë kundër marrëveshjes së ELEX me Serbinë. Debati më i fundit mediatik në Kosovë duket se nuk do të kalojë në heshtje për aktivistët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.375Z

Vetëvendosja në proteste

Lëvizja “VETVENDOSJA” proteston sot kundër mbajtjes se zgjedhjeve serbe ne Kosove. Lideri i Lëvizjes “VETVENDOSJA”, Albin Kurti deklaroi se kjo proteste është gjithashtu kundër ndarjes dhe kantonizimit të Kosovës. “Nëse në Kosovë nuk do të kishte demonstrat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.908Z

Vetvendosja: Gati protestat

Në ditën kur lideri i lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti do të paraqitet në gjykatë për herë të parë, në Kosovë paralajmërohen protesta masive. “Ne iu bëjmë thirrje të gjithë atyre që kanë nënshkruar këtë peticion dhe të gjithë atyre që nuk ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama