Rezultate te kerkimit per termin: +Vetevendosje

Total: 1092
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.307Z

Vetevendosje behet shqiptare

brbrKreret e levizjes Vetevendosje jane pajisur me pasaporte shqiptare me procedure te pershpejtuar Lajmin e konfirmon zedhenesi i Vetevendosje Frasher Krasniqi per mediat vendase i cili ka thene se kreret e levizjes e moren nenshtetesine me dekret nga presidenti Nishani Pasaporten e kane perfituar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.259Z

Vetevendosje permbys kamionin serb

brbrParalelisht me bllokimin e kuvendit me gaz lotsjelles aktiviste te opozites vijojne aksionet e tyre duke mos lejuar futjen e prodhimeve serbe ne Kosove Permes nje postimi ne rrjetin sociale Facebook Vetevendosje njofton se mbeshtetesit e saj kane permbysur nje tjeter kamion me produkte te Serbis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.395Z

Vetevendosje shpalos programin politik

Me pak se dy jave nga mbajtja e zgjedhjeve te jashtezakonshme ne Kosove me 12 dhjetor Levizja Vetevendosje ka pritur sot ne dy takime te vecanta anetarin e Ansamblese Parlamentare te Keshillit te Europes Bjorn Von Sydoe dhe anetaren e Parlamentit Europian Ulrike Lunacek. Ne nje deklarate per s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.023Z

Vetevendosje Ndihme per Shqiperine

Levizja Vetevendosje kerkon nga qytetaret e Kosove dhe institucionet e saj qe te ndihmojne banoret e zonave te permbytura ne Shqiperi. Ne nje deklarate per mediat Vetevendosja shpreh solidarizimin me qytetaret e zonave te permbytura. Levizja Vetevendosje inkurajon gjithe popullin e Kosoves por ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.590Z

Levizja Vetevendosje zgjerohet ne Prishtine

Prishtine 15 Nentor NOA - Ne kuader te organizimit dhe shtrirjes se rrjetit te saj Levizja Vetevendosje diteve te fundit ka formuar disa Keshilla per Zhvillimin e Pikave neper lagjet e Prishtines. Duke pasur parasysh qe programi i Levizjes Vetevendosje mund te realizohet vetem ne bashkepunim te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.299Z

Vetevendosje i pergjigjet listes

brbrLevizja Vetevendosje u eshte pergjigjur deklaratave te partise Lista Serbe lidhur me kushtezimin e ketyre te fundit per ceshtjen e dialogut me Beogradin br Pas reagimit te Listes Serbe qe negociatat te mos udhehiqen nga Levizja Vetevendosje kjo parti shprehet se lista nuk ka fuqi politike qe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Vetevendosje shperndan programin ne ekspozite

Therande 2 nentor NOA - Sot ne qytetin e Therandes u be hapja e ekspozites me fotografi te aktiviteteve 5-vjecare te Levizjes Vetevendosje dhe njekohesisht u be shperndarja e programit politik te saj shpalosur dite me pare. Ne proces e siper mbi 70 qytetare u anetaresuan ne Levizjen Vetevend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama