Rezultate te kerkimit per termin: +Vetingun +Keshtu

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.306Z

Vetingu nga te huajt PD-PS zgjedhin nga 6 anetare

brbrViktoria Nuland Ambasadori Lu ka hartuar nje propozim te ri dhe permbledh mendimet e qeverise dhe opozites dhe eshte ne perputhje me Komisionin e Venecias Propozimi ka mbeshtetjen time dhe te Uashingonitbrbr brbrZbardhet propozimi per te cilin foli nje dite me pare zyrtarja e larte e Departament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.304Z

Ky është propozimi i bërë nga SHBA dhe BE për Reformën në Drejtësi

Zbardhet propozimi qe Shtetet e Bashkuara te Amerikës i kane bere mazhorances dhe opozitës per reformën ne drejtësi. Mesohet se formula per te cilën foli nje dite me pare Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, përfshin edhe qëndrimin e mazhorances edhe te opozitës per Veti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.401Z

Mazhoranca miraton vetingun

brbrMe 88 vota pro mazhoranca ka miratuar e vetme ligjin e pare te reformes ne drejtesi ligjin e vetingut nderkohe qe opozita u largua nga salla e seancave plenare duke mos marre pjese ne votim Ndryshe nga votimi i ndryshimeve Kushtetuese kryeministri Edi Rama dhe kryetari i kuvendit Ilir Meta folen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.267Z

Përparim Spahiu në garë me Metën dhe Rrokaj për kreun e LSI

Edhe pse i përjashtuar nga grupi parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, kjo nuk e ka penguar deputetin Përparim Spahiu të shpallë kandidaturën për të marrë drejtimin e kësaj partie. Vendimin e ka komunikuar vetë Spahiu përmes rrjetit social Twitter, ku shkruan: Vendosa sot, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.724Z

Marrim pjese ne zgjedhje e fitojme

brbrLideri i opozites Lulzim Basha ka zgjedhur takimin me kryetaret e degeve te Partise Demokratike per te percjelle mesazhin se bojkoti i zgjedhjeve nuk eshte opsion per te djathten Basha ka theksuar se opozita do te marre pjese ne betejen elektorale te 18 qershorit duke luftuar per standardet e ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.572Z

Ambasadori i Suedise Luftoni drogen e korrupsionin

brbrEdhe pse i pranishem ne Shqiperi qe prej vitit 2015 ne pozicionin e te ngarkuarit me pune Johan Ndisi ka nisur zyrtarisht detyren si ambasadori i pare rezident i Suedise ne Tirane vetem ne fillim te ketij muaji Ne intervisten e pare televizive dhene per Vizion Plus diplomati i larte thekson se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.693Z

Berisha Po perzini biznesmenet Rama E largoi gjyqtarja jote

Transmetuar me 22092016 - 1236 Tirane 22 shtator 2016 NOAal -Ish- Kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverine se po debon biznesmenet e huaj Duke folur ne seancen e sotme parlamentare pas largimit te biznesmenit te dhunuar Fidi Mitri a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama