Rezultate te kerkimit per termin: +Vilma +Masha

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.714Z

Blendi dhe Vilma, 'thashetheme' në stadium

Të dy moderatorët televizivë Blendi Fevziu dhe Vilma Masha, janë veshur me të kuqe dhe kanë shkuar në stadium për të mbështetur Kombëtaren shqiptare në ndeshjen me Norvegjinë. Mirëpo duket se takimi me njëri-tjetrin ua k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.760Z

De Biazi: Të përgatitemi si duhet për evropianin, të jemi të qetë

Kombëtarja shqiptare është nisur sot drejt Austrisë ku nesër ora 17:00 do të luajë miqësore me ekipin e këtij vendi miqësoren e parë të këtij muaji.Para nisjes, trajneri De Biazi ka folur shkurtimisht për mediat ku ka deklaruar se këto miqësore shërbejnë për të bërë disa ekspe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Ndahet nga jeta regjisori Ibrahim Muça

Nderron jete ne moshen 66-vjecare regjisori i njohur Ibrahim Muca... familjare, miq e kolege shprehen dhimbjen e thelle per  regjisorin i cili i dha shume kinematografise shqiptare. "Dimri i fundit", "Liri a vdekje", "Duaje emrin tend", "Nje vajze dhe nje djal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.898Z

Dy botime të reja të Fatos Tarifës dhe Remzi Lanit

Ne Tirane jane promovuar 2 botime te reja te autoreve Fatos Tarifa me “Fati i nje shekulli” dhe “Rilindja e Europes-mendimi dhe kultura humaniste e saj” nga Remzi Lani dhe Baviola Shatro. Ne botimin e pare analizohen dhe shpjegohen disa prej ceshtjeve me esenciale te kohes so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.646Z

"Të flasim mbi kufijtë", Julia Rubina fiton konkursin austriak

Julia Rubina është fituesja e Konkursin austriak te Drames per Shqiperine “Të FLASIM MBI KUFIJTë”. Juria ndërkombëtare zgjedhoi dramën e saj “Njeriu i rërës" si veprën më të mirë të konkursit duke e vlerësuar me një cmim prej 3500 Eurosh. Rubina fitoi gjithash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.178Z

Zhani Ciko merr "Yllin e artë akademik ndërkombëtar"

Drejtori i Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit, Zhani Ciko, ka marre "Yllin e arte akademik nderkombetar” akorduar nga "Akademia Imperialis". Në pergamenën, e cila shoqëron Yllin, është shkruar: "I akordohet Ylli i Artë Mjeshtrit Zhani Ciko, sepse me profes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.589Z

Topi pritje për përfaqësuesit e medias

Presidenti i Republiks, Bamir Topi dha  nj pritje n Pallatin e Brigadave pr prfaqsues, drejtues dhe punonjs t medias shqiptare me rastin e Vitit t Ri 2010. Ne fjalen e tij Topi tha: Nuk besoj se mund t prkufizohet me fjal t prgjithshme vlersimi pr punn e njerzve t medias. T gjith jemi koshient

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama