Rezultate te kerkimit per termin: +Vite

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.862Z

Ngatërresë me vite

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur: shqip Një dashamir i gjuhës shqipe pyet për shumësin e fjalës vit. Cila trajtë është më e saktë, vjet apo vite, ka dallim ndërmjet tyre? Në fjalorët normativë të akademisë së shkencave të Shqipërisë nuk bëhet dallim. Në FGJSSH (Fjalo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.113Z

Kërkohen 110 vite burg për 10 të pandehurit, 16 vite për Gate Mahmutaj

110 vite burg ka kërkuar Prokuroria e Krimeve të Rënda për 10 të pandehurit e dosjes së Lazaratit të vitit 2014. Prokurorët Përparim Kuri dhe Anton Martini kërkuan 16 vite burg për Razip Gate Mahmutaj dhe 8 vite burg për djalin e tij Vandam Mahmutaj. Ndërkaq për pjestarët e tjerë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.190Z

104 vite burg për grupin e kokainës Xibraka, 10 vite për Ermal Hoxhën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 10 vite burg Ermal Hoxhën, nipi i diktatorit Enver Hoxha. Krimet e Rënda ka caktuar dënimet për të 9 të akuzuarit e grupit të kokainës, i quajtur ndryshe si grupi i Xibrakës. Kështu Arjan Dalipi është dënuar me 10 vite burg. Çezar Avila, 12 vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.181Z

143 vite burg  Babagjyshëve

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda la në fuqi vendimin e vitit të kaluar të Shkallës së Parë për pesë nga të akuzuarit e bandës së Babagjyshëve, ndërsa zbuti qëndrimin vetëm për Hajdar Sefën, nga 22 vite në 12 vjet heqje lirie. Apeli konfirmoi dënimin me 35 vite burg për kreun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.918Z

Puyol luan edhe nëntë vite

Mbrojtësi i Barcelonës, Carles Puyol ka bërë të qartë se pensionimi nga futbolli profesional nuk është opsion për të, pasi ndjen se ka edhe nëntë vite para vetes. 33 vjeçari ka theksuar se dëshiron të vazhdojë të luajë edhe për shumë vite tjera. “Ndihem shumë mirë fizikish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.255Z

Jakup Krasniqi: 22 Vite martesë, 22 vite lumturi e dashuri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi përdallim nga politikanët tjerë nuk është marrë me zgjedhjet lokale që po zhvillohen sot në vend. Ai sot është përkushtuar të kujtoj përvjetorin 22-të të martesës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.408Z

"Përdhunoi" vajzën për pesë vite rresht, dënohet me 14 vite burg

VENDIMI Ramazan Isufaj u arrestua vitin e kaluar nga policia pas denoncimit të bashkëshortes së tij TIRANË- Gjykatës së Shkallës së Parë në kryeqytet, iu deshën 26 seanca gjyqësore për tu bindur se i pandehuri R.Isufaj ka abuzuar seksualisht me vajzën e tij për pesë vite rresht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama