Rezultate te kerkimit per termin: +Vitin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.478Z

Gjirokastra shpall vitin 2016 si vitin kulturor të Ismail Kadaresë

Bashkia e Gjirokastrës ka shpallur vitin 2016 si vitin kulturor të Ismail Kadaresë, në kuadrin e 80-vjetorit të lindjes së shkrimtarit të shquar shqiptar. Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami, tha se përgjatë gjithë vitit 2016 do të zhvillohen aktivitete të shumta në q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.393Z

Mirëpret vitin 2011

Alexandre Pato i ka lënë prapa lëndimet dhe po mendon për vitin 2011, kur synon të shënojë plot gola dhe të zbavitet duke luajtur. Sulmuesi brazilian e ka lëvduar trajnerin Allegri, për të cilin thotë se po punon në mënyrën e duhur për t’i sjellë sukseset. 21-vjeçari e mirëpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.493Z

Gates: Tërhiqem vitin tjetër

Sekretari i Mbrojtjes, Robert Gejts njoftoi ditën e sotme se do të largohet nga detyra e tij në pranverën e vitit të ardhshëm, periudhë kjo që përkon me nisjen e tërheqjes së trupave amerikane nga Iraku. Ndërkaq për situatën në Afganistan, kreu i Pentagonit u shpreh se stra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.556Z

Bota në vitin 2015

Nga Kemal Dervi Viti 2015 ishte i vështirë, i përbërë nga parashikime të rënies së zhvillimit, sulme të tmerrshme terroriste, valë masive refugjatësh dhe sfida serioze politike, me populizmin në rritje në disa shtete. Në Lindjen e Mesme, në veçanti, kaosi dhe dhuna kanë vazhduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.441Z

Alenca Kuqezi, diktoi vitin 2011

Share TIRANE- Lëvizja Aleanca Kuq e Zi bën bilancin për vitin 2011-të duke u vetë cilësuar si lëvizja më popullore në histori. Ndër sukseset e tyre ata rendisin fitoren e betejës me censusin, pasi sic thotë AK, Gjykata Kushtetuese rrëzoi faqezinjtë. Ndër objekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.677Z

Lindur ne vitin 2032

Transmetuar me 05052014 - 0058 Nga Frrok upibr br Qeveria mori nje vendim Ne vitin 2032 do te zgjidhet nje ceshtje qe sapo e kishte ne dorebr br Me duket se ishte problemi i pensioneve Ne media dhe ne Kuvend ishte ngritur nje vale diskutimi pse te rrite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.541Z

Kina feston Vitin e Ri

Miliona persona kanë festuar Vitin e Ri Hënor, ose siç njihet ndryshe Vitin e Ri kinez, festa më e rëndësishme për shumicën e aziatikëve. Në mesnatë, në Kinë u shënua hyrja në vitin e Gjarpërit dhe u “p&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama