Rezultate te kerkimit per termin: +Vizs

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Maqedonia si BE-ja, kalimi tranzit me viz dhe garanci

Duke filluar q nga muaji shkurt shtetasit shqiptar q do t duan t kalojn kufirin me Maqedonin duhet t pajisen me viz. Tashm, edhe pr t kaluar tranzit n fqinjin ton lindor do ndiqen t njjtat procedura si pr vendet e Bashkimit Evropian. Lajmin e kat ditur gazeta e e shqiptarve t Maqednis Koha, e ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.740Z

Vizat Shengen, shkurtohen procedurat e aplikimit në të gjithë botën

Shqiptart ashtu si edhe miliona njerz t tjer n mbar botn do ta ken m t leht pr t marr nj viz Shengen. Duke nisur q nga e hna, procedura e marrjes s vizave do t njsohet n t 25 vendet e Shengenit. Kodi i ri i Bashkimit Europian pr vizat ofron thjeshtim t procedurs dhe afat me t shkurtra t vendimi. For

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Marrveshje pr lehtsimin vizave daneze

Ministri i Brendshm Bujar Nishani nnshkroi me Ambasadorin e Mbretris s Danimarks n Tiran Z.Niels Severin Munk marrveshjen pr ripranimin e personave me qndrim t paautorizuar dhe marrveshjen pr lehtsimin e lshimit t vizave. Ministri i Brendshm duke evidentuar faktin se kto marrveshje jan n vijimsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.314Z

Eagle Mobile, 25 abonentë të saj do ndjekin finalen e botërorit 2010 në Johanesburg

25 abonent me fat t “Eagle Mobile” do t ken mundsi t ndjekin finalen e Botrorit “Afrika e Jugut 2010” n Johanesburg, m dat 11 korrik 2010. Pr her t par nj kompani shqiptare mundson ndjekjen drejtprdrejt nga stadiumi, t nj prej evenimenteve m t mdha n bot m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Pranverë dhe verë shprese ekonomike

Kaluam nj dimr t vshtir ekonomik. N muajt tetor-dhjetor 2009, ekonomia shqiptare u ndal, nuk u rrit m. Pasojat e krizs s prbotshme financiare dhe ekonomike u ndien m fort. U rrit disi numri i t papunve. Megjithat, industria m e prekur, ajo q punson 90 mij vet, industria e prodhimit t materialeve t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama