Rezultate te kerkimit per termin: +Vladimiri

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.953Z

Shën Vladimiri: Reliket gjenden në bodrumin e Muzeut

Në një kuti argjendi, prej një viti janë zbuluar eshtrat e Shën Vladimirit, relike një mijë-vjeçare mbi të cilat Karl Topia ngriti kishën dhe manastirin e njohur të Shijonit në Elbasan. Por, informacioni u dha këto ditë, pas restaurimit të plotë të relikeve. Ndërkohë që restaura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.083Z

Kthehej nga pylli, plagoset në shtëpinë e tij nga policia. Kërkohej Isufi, plumbin dhe drurin e hëngri Vladimiri

21/10/2004  BURREL – Një person i pafajshëm është plagosur me armë zjarri dhe është keqtrajtuar nga policia më pas. Ngjarja ka ndodhur mesditën e së martës, në fshatin Shulbaster, të komunës së Gurrës, në rrethin e Matit. Vitkima ka qenë Vladimir Kadiu, ka rënë pre e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.537Z

Mbreti dëshmor Shën Joan Vladimiri, faktor paqeje në Ballkan!

Nga Miron Çako* Për afër gati 1000 vjet, çdo vit në 4 qershor  Shën Joan Vladimiri venerohet (nderohet) nga e gjithë Kisha Orthodhokse në botë dhe veçanërisht në zonën e Ballkanit. Në mënyrë të veçantë ai nderohet në fshatin Krajë  të Malit të Zi, afër Shkodrës ku është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.400Z

Parashikimi i gjyshes Vanga: Vladimiri do të jetë sundimtar i botës

Transmetuar më 03.04.2014 - 22:01 Vangelia Pandeva Dimitrova, e njohur si Gjyshja Vanga, ishte një femër e pashkolluar, e verbër, e cila thuajse tërë jetën e saj e kishte kaluar në malet e Bullgarisë. Shumë njerëz, an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.367Z

Campbell feston ditëlindjen në Francë

Naomi si duket do të ia lë në dorë të dashurit të saj miliarder Vladimir Doronin për të ia organizuar ditëlindjen e saj. “Vladimiri është duke ia organizuar ditëlindjen e modeles së famshme Naomi, ku ajo me 22 Maj mbush 40 vjet,dhe festa do të mbahet në një jaht afër Kanës”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.463Z

Vladimiri i “shenjtë”

Nëna Fotina dikur ka kryesuar “Qendrën për Mjekësi Kozmo-Energjetike” ndërsa tani ajo i lutet Vladimir Putinit. Sekti i saj, në një fshat në lindje të Moskës, e nderon presidentin e dikurshëm dhe të ardhshëm të Rusisë si ringjallje të Shën Paulit. Ky grup përfaqëson një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.840Z

Vladimir Klitschko e shtynë dasmën për shkak të krizës në Ukrainë

Kampioni i botës në boks, Vladimir Klitschko (38), vëllai i liderit të partisë “Udar”,. Vitaly Klitschko, ka vendosur që për shkak të krizës në Ukrainë të shtyjë martesën me aktoren amerikane, Hayden Panettiere (24).

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama