Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.557Z

Tafaj viziton vlerësuesit

Ministri i Arsimit dhe Shkencs, z. Myqerem Tafaj, u takua dje n mjediset e shkolls “Sabahudin Gabrani” me vlersuesit e testit t provimit t matematiks t Maturs Shtetrore 2010. Ministri Tafaj e cilsoi kt proces shum t rndsishm dhe vlersoi punn e msuesve pr t korrigjuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Pedagogët, tani vlerësim edhe nga studentët

Duke nisur nga semestri i dyt n universitete jo vetm pedagogt do t ken mundsin pr t vlersuar studentt, por edhe kta t fundit do t bjn nj vlersim t till. E gjith kjo do t bhet e mundur pas plotsimit t nj formulari, t cilin do student duhet ta mbush prpara se t hyj n provim n prfundim t ktij viti shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Tafaj: Vlerësim objektiv për testet e Maturës Shtetërore

Ministri i Arsimit dhe i Shkencës viziton për herë të parë vendin ku vlerësohen testet e maturës; rezultatet, më 14 qershor Vlersuesit e testit t Gjuh-Letrsis t Maturs Shtetrore u nisn dje si do mngjes drejt shkolls “Sabaudin Gabrani” pr t prmbushur deri n datn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Tokat e pa shfrytëzueshme, ja si do të jepen me qira

Tokat bujqsore t pa shfrytzueshme nga pronart, do t'u jepen me qira n form ankandi t gjith t interesuarve. Drejtori i Drejtoris pr tokat bujqsore pran Ministris s Bujqsis, sqaron mnyrn se si kto toka do kalojn n shfrytzim nprmjet nj komisioni vlersimi q do t ngrihet n do komun t vendit. Irfan Tarell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Shqipëria, vlerësim pozitiv mbi riskun e investimit

Vendi ynë vlerësim B+ nga kompania e ratingut Standard & Poors Shqipria sht nj vend i sigurt pr t investuar, ku risku i investimit t kapitalit sht i ult. Vendi yn merr vlersime pozitive n nj koh q pret t dal n tregun ndrkombtar t kapitaleve me eurobondin e par t saj. Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Vonesa teknike

Zyrtart e Ministris s Transportit dhe Post-Telekomunikacionit bjn t ditur se shtat kompanit e parakualifikuara pr ndrtimin e autostrads Vrmic-Merdar, i kan dorzuar ofertat e tyre n fillim t ksaj jave. Zvendsministri Adem Grabovci thot se Komiteti ndrministror, s bashku me ekspertt e kompanis konsult

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama