Rezultate te kerkimit per termin: +Vlern

Total: 232
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Gjat vitit 2007 u rritn shkmbimet tregtare me Italin

Importet e mallrave nga Italia n Shqipri, pr periudhn janar-dhjetor 2007, arritn vlern e 102 miliard e 212 milion lekve, me nj rritje t ndjeshme prej 18 miliard e 240 milion lek, n krahasim me nj vit m par. Sipas Institutit t Statistikave, Italia vazhdon t mbetet partneri kryesor tregtar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

INSTAT: Italia serish e para

Rriten shkmbimet tregtare Shqipri-Itali. Sipas t dhnave t publikuara nga INSTAT, gjat gjashtmujorit t par t vitit 2008, shkmbimet tregtare midis dy vendeve arritn n 91 miliard e 284 milion lek. Kshtu, importet e mallrave nga Italia n Shqipri gjat gjashtmujorit t vitit 2008 llogariten n rreth 54 mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Shkmbimet tregtare me Turqin, mbi 18 miliard lek

Gjat 8 mujorit t ktij viti, shkmbimet tregtare me Turqin, kapn nj vler prej 18 miliard e 917 milion lek. Instituti i Statistikave publikon se vlera e importeve llogaritet 17 miliard e 48 milion lek, ndrsa eksportet 1 miliard e 869 milion lek. Shifrat e msiprme tregojn se eksportet shqiptare jan ende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Doganat dhe tatimet kryesojnë në shpërdorimin e fondeve buxhetore

Kontrolli i KLSH-së zbardh dëmin prej 973 milionë lekësh Nse do t bnim nj top list pr institucionet shtetrore q kryesojn n shprdorimin e fondeve t buxhetit t shtetit, n shumicn e rasteve n krye t saj jan vendosur tatimet dhe doganat. Madje, edhe n raportin m t fundit t publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Gjat vitit 2007 jan penalizuar 280 subjekte pr shkelje doganore

Gjat vitit 2007 nga strukturat e antikontrabands, mbshtetur n analizn e riskut jan kryer kontrolle n 861 subjekte, ku n 280 raste jan konstatuar shkelje doganore, pr t cilat subjektet jan penalizuar me nj shum prej 120.479.749 lek. Sipas t dhnave m t fundit t publikuara nga Drejtoria e Prgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.300Z

Gushti, temperatura të larta deri në fundit të muajit

Dhjetditshi i fundit i muajit gusht do t jet favorizues pr t gjith pushuesit q kan zgjedhur t kalojn pushimet e tyre n vijn bregdetare t vendit. Meteorologt parashikojn nj mot t kthjellt deri n fund t gushtit dhe temperatura q kapin vlern deri n 37 grad celsius. Reshjet e shiut,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Rama: Jo TVSH pr arsimin privat

Kryetari i Partis Socialiste n vijim t dialogut Rruga e Ideve, ka zbritur n qytetin e Fierit. Gjat takimit me arsimtar dhe pedagog t qytetit, Rama deklaroi se vendosja e TVSH-s n arsimin privat nga qeveria aktuale sht nj barr e dyfisht pr familjet t cilat zgjedhin pr t shkolluar fmijt e tyre n kt s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama