Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersohet

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Olta Boka vlersohet n Beograd

19 shtete do prezantohen sot, n natn e par t Festivalit Europian t Kngs 2008, ndrkoh q prfaqsues t rreth 100 mediave t shkruara dhe vizive po ndjekin me interes evenimentin m t madh t kngs europiane, q ksaj radhe zhvillohet n Beograd. Gjat ktyre ditve kan qen t shumta aktivitetet q jan zhvilluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Vlersohet privatizimi i ARMO-s

Privatizimi i kompanis shqiptare t nafts ARMO prfundon brenda dy muajve t ardhshm, ndrsa procesi teknik po ndiqet me saktsi dhe transparenc. Kshtu e komentoi tenderin e hapur dje juristi Xhud Kerni, prfaqsues i kompanis amerikane Patton Boggs, q po kshillon autoritetet shqiptare pr procedurat ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

“Pulitzer”, vlersohet gazetaria

Gazetaria, ashtu sikundër është bërë traditë mori vlerësimet e saj për vitin që lamë pas. Në Nju Jork u ndanë çmimet “Pulitzer”, ku për herë të parë u vlerësua një artikull i botuar në një shërbim informativ jofitimprurës on-line. Kështu, me çmimin pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.323Z

Edi Rama vlersohet në Emiratet e Bashkuara

Edi Rama është vlerësuar si një nga liderët që ka dhënë kontribute të rëndësishme në zhvillimin e kryeqyteteve të së ardhmes, në një evenimet të organizuar në Abu-Dhabi, kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara. Edi Rama vlerësohet si një nga liderët që ka dhënë kontribute

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Përmbytjet në Indi, 145 të vdekur dhe 500 të humbur

Ka arritur n 145 numri i viktimave si pasoj e prmbytjeve n Indi. Autoritetet numrojn 500 t humbur. Sipas qeveris, n operacionet e shptimit jan angazhuar edhe 6 mij ushtar. Dmet vlersohet t arrijn n miliona dollar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

N Brazil zbulohet hapsir e madhe me naft

Buz bregdetit t Brazilit sht zbuluar nj siprfaqe e madhe me naft, me t ciln ky vend mund t radhitet ndr dhjet prodhuesit m t mdhenj n bot. Organizata shtetrore pr karburante, Petrobras kumti n Rio de Janerio se fusha e zbuluar prmban deri n tt miliard barel vaji t leht. Pr faktin se sasit e zbuluara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama