Rezultate te kerkimit per termin: +Vlladimir +Putin

Total: 220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.223Z

Gjermani Merkel do takohet me Vlladimir Putinin

Kryeministri i Rusise Vlladimir Putin ndodhet ne Berlin ku pritet te takohet me kancelaren Angela Merkel dhe te mbaje nje fjalim para biznesmeneve gjermane ne nje forum ekonomik. Para vizites kryeministri rus kishte propozuar krijimin e komunitetit ekonomik harmonik nga Lisbona e deri ne Vlladivost

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.305Z

Rusi, protesta kundër regjimit të Vlladimir Putinit

Mijëra njerëz janë mbledhur në Moskë, ku temperaturat arrijnë edhe -20 gradë Celsius, për të kërkuar përfundimin e regjimit të kryeministrit të Rusisë, Vlladimir Putin, para zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahen muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.308Z

Medvedev: Putin, presidenti i radhës. Putin pranon ofertën

Vlladimir Putin ka pranuar propozimin e partisë së tij për t’u kandiduar për postin e presidentit të ardhshëm të Rusisë. Duke folur para kongresit të partisë, Putin falënderoi delegatët për reagimin pozitiv dhe e quajti propozimin e Medvedevit një nder të madh. Presidenti aktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.609Z

Siria, temë e takimit Cameron-Putin

Lufta në Siri do të jetë në axhendën e takimit të kryeministrit britanik David Cameron, i cili do të takohet me presidentin rus Vlladimir Putin. Dy shtetet kanë qëndrime të kundërta sa i përket luftës në Siri, pasi Moska mbështet regjimin e presidentit Bashar al-Assad, kurse Mbretëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.879Z

Putin fton për unitet pas “betejave politike”

Presidenti i zgjedhur i Rusisë, Vlladimir Putin, u ka bërë thirrje të gjitha forcave politike, të punojnë së bashku për të mirën e vendit, pas tensioneve nga zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale. Në fjalimin e tij të fundit vjetor n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.255Z

Presidenti Iranian ankohet tek Putin: Perëndimi të heqë sanksionet

Perëndimi duhet ti heqë sanksionet Iranit, të cilat i janë vënë si pjesë e problemeve rreth programit të saj bërthamor, i tha të premten presidenti iranian Hassan Rouhani homologut të tij rus Vlladimir Putin. Nuk ka asnjë arsye për sanksione të motivuara politikisht, citohet nga agjenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.272Z

Putin Evropa po ve barriera per firmat ruse

Kryeministri rus Vlladimir Putin ka deklaruar se Evropa po u ve barriera firmave ruse. Duke folur ne nje forum ekonomik ne Berlin Putin tha se shume firma ruse duan te investojne ne Evrope por ballafaqohen me rezistence te motivuar politikisht dhe ekonomikisht. Gjithashtu kryeministri rus Putin k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama