Rezultate te kerkimit per termin: +Vmendje

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Ambasadori Gjerman: Po ndjekim me vmendje hetimet

Ambasadori Gjerman n Tiran Bernd Borchardt deklaroi se qeveria gjermane po ndjek me vmendje procesin e hetimit t shkaktarve t tragjedis s Grdecit. N nj intervist pr nj kanal televiziv t Tirans, Borchardt u shpreh se Kto hetime sikurse edhe hetimii akuzave t publikuara n gazeta New York Times lidhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ruli krkon vmendje

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli e cilsoi privatizimin e Sistemit t Shprndarjes s Energjis (OSSH), si ndr m strategjikt, por edhe shum kompleks. Kreu i METE-s theksoi ndr t tjera se n planin ton paraprak, ana teknike merr nj rndsi t madhe dhe qeveria sht e ndrgjegjshme q ky sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Rama: Vmendje arsimit profesional

Kryetari i Partis n Rruga e ideve pr t ardhmen, ka zhvilluar sot nj takim n Durrs, me msues dhe pedagog t qytetit bregdetar. Edhe pse n takim me msues, Rama tha se sht e patolerueshme q rreth 70% e arsimtarve t ciklit t ult n kt qytetet, jan pa shkoll t lart. Rama ka cilsuar papunsin, si proble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.588Z

Topalli: Përpjekje serioze për gruan në politikë

Kuvendi dhe Ambasada Franceze n Tiran risolln n vmendje rolin e gruas n politik dhe prpjekjet pr t forcuar rolin e saj n institucionet vendimmarrse. Kryeparlamentarja Jozefina Topalli tha se shifrat n Shqipri jan gjithnj e m shum n favor t grave, fal prpjekjeve t vazhdueshme n kt drejtim. Por nisur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Basha takon Schnbohm

Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, ka pritur sot n nj takim ministrin e Brendshm t landit t Brandenburgut dhe Kryetar i Konferencs s Ministrave t Brendshm t RFGJ-s Jrg Schnbohm. Gjat ktij takimi, nj vmendje t veant iu kushtua procesit t liberalizimit t vizave dhe lvizjes s lir t njerzve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Topi ngushёllon familjen e minatorit Njazi Alliu

Presidenti i Republiks, Bamir Topi i shoqruar nga deputeti i zons Sali Shehu, Kryetari i Bashkis s Bulqizs, Roland Keta dhe Prefekti Xhaferr Seiti, kanj vizit ngushllimi n familjen e minatorit Njazi Alliu, q ra viktim e nj aksidenti gjat puns n miniern e Bulqizs, m 9 shkurt. Presidenti Topi, n bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.249Z

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama