Rezultate te kerkimit per termin: +Vogli

Total: 2056
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.149Z

Lamtumire Feti Vogli

Ushtari i forcave special, Feti Vogli nuk i është përgjigjur apelit të fundit të komandandit, bërë tre herë rresht, sipas ritualit ushtarak, nga Komandanti i Batalionit të Operacioneve Speciale, Dritan Demiri, i cili më pas i ka dorëzuar babait

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.152Z

Lamtumirë Kapiten Feti Vogli

Shteti shqiptar ka nderuar sot Dëshmorin e Atdheut, Kapitenin Feti Vogli, i cili mbeti i vrarë 4 ditë më parë në Kandahar të Afganistanit. Trupi i Voglit ka mbërritur rreth orës 03:05 të mëngjesit të sotëm në aeroportin “N&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.831Z

Perkujtohet kapiten Feti Vogli

Në njëvjetorin e rënies së tij në krye të detyrës gjatë një misioni në Afganistan, “Dëshmori i Atdheut”, Feti Vogli, është përkujtuar ditën e sotme përmes një ceremonie ku është zbuluar edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.616Z

Kujtohet deshmori Feti Vogli

Batalioni i Specialeve në Zall Her ka përkujtuar Dëshmorin e Atdheut, kapiten Feti Voglin ne 2-vjetorin e rënies se tij, gjatë misionit paqeruajtës 'Eagle 4' në Afganistan. Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ne kete ceremoni perkujtimore u shpreh se,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.112Z

FETI  VOGLI  DHE  MINATORËT

Share   Nga Fiqiri Xibri   Vetëm para pak ditësh opinioni shqiptar u njoh me incidentin e dy ushtarakëve shqiptarë të forcave paqeruajtëse në Afganistan, ku kapiten Feti Vogli humbi jetën. Në ditët vijuese u bëmë të gjithë dëshmitarë të një shpërthimi, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.422Z

Përkujtohet Dëshmori i Atdheut, kapiten Feti Vogli

Përkujtohet me një përmendore në mjediset e shkollës së mesme të komunës Baldushk Dëshmori i Atdheut, kapiten Feti Vogli. Në ceremominë përkujtimore ka marrë pjesë edhe Presidenti i Republikës Bujar Nishani i cili theksoi se kapiten Feti Vogli me sakrificën e tij madhështore e heroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.146Z

Percillet heroi Vogli

Dëshmori i kombit, Feti Vogli, u përcoll të premten në banesën e fundit pas nderimeve të të gjithë funksionarëve më të lartë të shtetit dhe ushtrisë në Pallatin e Kongreseve. Ceremonia mortore nisi në orën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama