Rezultate te kerkimit per termin: +Vrtetimet

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Kaos në urbanë, Durrës, rriten biletat e autobusit, qytetarët ankohen

Rritja e papritur e biletave t transportit privat urban n qytetin e Durrsit ka shkaktuar kaos n kt shrbim pr udhtart, q jan vn papritur prball mimeve t reja. Por prve rritjes s mimit, linjat e urbanve kan ofruar edhe nj tjetr t re pr qytetart, t cilt kan nisur t ankohen n bashki.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Një shenjë trëndafil për një shenjt librofil

Mesa duket m njzetetre t prillit paskan vdekur n t njjtn dat dy kolost, Shekspir dhe Servantes. Kshtu e thot edhe UNESCO dhe prej disa vitesh kt dit e ka proklamuar dhe shpallur: Dita Botrore e Librit. Shum e thjesht: pr t mos krijuar ndonj problem “diplomatik” dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.503Z

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Presidenca ndryshon procedurat: Falje edhe për 49 vrasës

Dekreti, falje për trafikuesit e deri tek vrasësit Presidenca para nj viti prcaktoi kriteret e reja pr t gjith t dnuarit q prfitojn falje vjetore. Zyra juridike e Presidentit Bamir Topi prcaktoi procedura t reja pr faljen presidenciale, duke mos prjashtuar nga e drejta e amni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama