Rezultate te kerkimit per termin: +Vullnetart

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

AMC dhe Korpusi i Vullnetarëve mbyllin me sukses pastrimet

Breaking Views Ruajtja e mjedisit n sezonin e vers Fushata e ndrgjegjsimit dhe pastrimit t plazheve e organizuar nga AMC dhe Korpusi i Vullnetarve, e nisur n ditn ndrkombtare t mjedisit, pes qershor, ka prfunduar pr kt sezon veror. Gjat ktyre dy muajve, Forumi i Mendimit t Lir me Korpusin e Vullnet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Sezoni turistik, asnjë baywatch në bregdet, pushuesit ndihen të rrezikuar

N kt mnyr, nj dit pushimi pr frekuentuesit e ktij plazhi, sidomos pr prindrit, m shum se argtim do t thot edhe stres. N do moment ata duhet t tregojn nj kujdes t veant pr fmijt ose t moshuarit, t cilt mund t rrezikohen n det nga shkaqe t ndryshme. E njjta situat vihet re edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Shkopi-hanxhar i Peshkopit Artemije

Propozimet m t reja t peshkopit serb, Artemije Radosavlevi, jan propozimet m luftnxitse q jan dgjuar n kto dhjet vitet e fundit n Ballkan. Krejt n kundrshtim me deklaratn sipas t cils dhuna do t prjashtohet, pavarsisht se far zgjidhjeje do t bhet, peshkopi Artemije, ka propozuar nj varg masash mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.093Z

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.094Z

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Konfuzion i ri, iluzione t vjetra

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale t Serbis, q u mbajtn m 11 maj, kan dhn nj rezultat q sht shprehje besnike e konfuzionit dhe e konfliktualitetit q sht shtresuar ndr vite n shoqrin serbe. Fal infuzionit q i dha Bashkimi Europian fushats s t ashtuquajturave forca proeuropiane, koalicioni Pr Serbin Eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.720Z

Ils ne passeront pas!

T gjith ata q n emr t vlerave demokratike dhe transparencs krkojn hapjen e kutive t zgjedhjeve t 28 qershorit arritn n kurbn m t lart t logjiks, sa t’u mohojn njerzve normal q nuk dgjojn as Ramn dhe as Berishn, pr t lvizur lirshm, jo npr shtetet e BE-s, por npr Shqipri. T gjitha rrugt do t b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama