Rezultate te kerkimit per termin: +Vullnetareve

Total: 200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.611Z

Shkoder, krijohet korpusi i vullnetareve

Kinema “Millenium” ne Shkoder, atje ku qytetaret shikojne filmat e fundit te Hollywood, te premten ne mbremje shfaqi nje tjeter film. U shfaqen pamje te nje mjedisi te demtuar dhe shkaterruar nga dora e njeriut. Jashte salles, realiteti eshte edhe me i rende. Liqeni i Shkodre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.282Z

Durres, krijohet Korpusi i Vullnetareve

Qindra te rinj dhe intelektuale ne Durres iu bashkuan Korpusit Shqiptar te Vullnetareve, per te punuar per mbrojtjen e mjedisit. Pas ketyre tubimeve, vullnetaret e mjedisit do te nisin aksionet per pastrimin e zonave turistike dhe nje fushate te gjere sensibilizimi per higjienen publike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.601Z

Korpusi i vullnetareve, aksion ne Shengjin

Moti i keq i te shtunes ne mengjes, nuk i pengoi anetaret e “Korpusit te vullnetareve” t’i drejtohen nje tjeter destinacioni te rendesishem turistik te Shqiperise per te organizuar aksionin e radhes vullnetar per pastrimin e zonave bregdetare. Shengjini eshte nje plazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.849Z

Rama ne Patos me rrjetin e vullnetareve

Kryesocialisti Edi Rama thekson nevojen qe ka brezi i ri per shkollim sipas standarteve europiane. Ne takimin me rrjetin e vullnetareve ne Patos, Rama beri thirrje per nje bashkim te ri te qytetareve larg ndasive politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.374Z

Dita e vullnetareve

Ne ndihme te qindra miliona njerezve ne nevoje ne te gjithe boten, apo ne pergjigje te alarmit, qe ka vene planeti Toke per kushtet mjedisore te perkeqesuara, ata jane gjithmone gati: Vullnetaret, nje shembull i shkelqyer i nje shoqerie te civilizuar. Ne diten nderkombetare te vullnetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.300Z

Lu i pranishem ne betimin 32 vullnetareve te korpusit te Paqes ne Elbasan

brbrAmbasadori Donald Lu ka qene i pranishem si cdo vit ne perfundimin e trajnimit te 32 vullnetareve te korpusit te Paqes ne ambientet e Teatrit Skampa ne Elbasan Ne ndryshim nga vitet e tjera ku ceremonia e betimit te vullnetareve ishte eveniment per qytetaret Elbasanit por edhe per mediat kete v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.203Z

Korpusi i Vullnetareve pastron bregdetin e Vlores

Mbi 400 te rinj, inteletuale e nepunes iu bashkuan thirrjes se Korpusit Shqiptar te Vullnetareve per te marre pjese ne aksionin e pare masiv per pastrimin e bregdetit te Vlores nga mbeturinat urbane. Nisja e aksioneve eshte faza e dyte e levizjes mjedisore te ndermarre nga Forumi i Medimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama