Rezultate te kerkimit per termin: +Wilfried +Martens

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.686Z

Ndahet nga jeta Wilfried Martens

Ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare, presidenti i Partisë Popullore Europiane Uilfrid Martens. Ai ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit, për shkak të problemeve të vazhdueshme në zemër. 2 ditë më pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.691Z

Basha dhe Berisha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Wilfried Martens, president i PPE-së

11-10-2013 / Gazeta 55 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha si dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha i kanë dërguar një mesazh ngushëllimi, kryetarit të Grupit të PPE, Joseph Daul, për ndarjen nga jeta të presidentit të P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.683Z

Vlerëson Presidenti i PPE Wilfried Martens në takimin me kreun e qeverisë shqiptare

“Kryeministri Berisha dhe qeveria i hapën Shqipërisë perspektivën evropiane të zhvillimit”“Kam ardhur këtu për ta mbështetur atë, në këtë fushatë zgjedhore, sepse ajo është shumë e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë dhe të gjithë rajonit, për të patur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.543Z

Presidenti i PPE Wilfried Martens: Kryeministri Berisha dhe qeveria shqiptare i hapen Shqipërisë perspektivën evropiane të zhvillimit  

    - Presidenti i Partive Popullore Evropiane, grupit më të madh politik në Parlamentin Evropian i jep mbështetje të plotë kryeministrit Berisha dhe partisë  Demokratike në zgjedhjet e 28 qershorit Kryeministri Berisha priti sot në një takim Presidentin e Partive Pop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.584Z

Belgjikë, vdes ish-presidenti i PPE-së Wilfried Martens

BRUKSEL - Ish-kryeministri belg dhe presidenti i Partisë Popullore Evropiane, Wilfried Martens, vdiq mbrëmë në moshën 77-vjeçare, bënë të ditur burime zyrtare. Lajmi u bë i ditur nga partia flamande kristiandemokrate CD&V dhe u konfirmua nga PP

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.683Z

Wilfried Martens, president i Partive Popullore Evropiane, konfirmon në një intervistë televizive, mbështetjen për PD-në në zgjedhjet e 28 qershorit

“Këto 4 vitet e qeverisjes ‘Berisha’, periudhë progresi, stabiliteti, për një të ardhme evropiane të Shqipërisë” Wilfried Martens president i Partive Popullore Evropiane e lidh ardhjen e tij në Shqipëri me zgjedhjet e pritshme parlamentare. Me synimin që sikurse th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.834Z

PPE, Martens: Zgjedhjet, të ndershme, Rama t’i pranojë

Në samitin e PPE-së, presidenti I këtij grupimi, më i madhi në Parlamentin Evropian, Wilfried Martens, garantoi dje përkrahjen unanime për Shqipërinë për ta pranuar si vend kandidat të BE-së brenda vitit 2011. Ai i cilësoi refor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama