Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfsburg

Total: 653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.730Z

Wolfsburg, pas McClarenit

Sipas të përditshmes angleze Daily Mail, Wolfsburg ka paraqitur ofertë për ish selektorin e Anglisë, Steve McClaren. Pas refuzimit nga francezi Gerard Houllier, Wolfsburg kërkon trajner për sezonin e ardhshëm dhe tani është i interesuar për McClarenin, i cili drejtoi Twenten drejt titul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.468Z

Veh shkarkohet nga Wolfsburg

Kampioni i Bundesligës, Wolfsburg, ka shkarkuar trajnerin Armin Veh, pas serisë prej shtatë ndeshjeve pa fitore. Wolfsburg ka njoftuar për shkarkimin e Veh, pas vetëm gjysmë sezoni të kaluar në klub. Ai kishte marrë drejtimin e klubit pas Wolfsburg fitoi titullin e parë në Bundesliga, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.479Z

Magath kthehet në Wolfsburg

Nga Express më 18 mars 2011 në ora 18:00 Felix Magath është kthyer në Wolfsburg gati dy vjet pasi e kishte udhëhequr atë drejt titullit në Bundesligë dhe vetëm dy ditë pas largimit nga Schalke 04. “Wolfsburg ka angazhuar Felix Magathin si trajner dhe drejtor sportiv”, thuhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.355Z

Wolfsburg, pas Montolivos

Kampioni i Gjermanisë, Wolfsburg, është i interesuar për mesfushorin e Fiorentinës, Riccardo Montolivo, ka shkruar e përditshmja sportive gjermane Bild. Wolfsburg ka blerë futbollistë nga Serie A, kur angazhoi Cristian Zaccardon dhe Andrea Barzaglin nga Palermo më 2008. Tani thuhet se k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.326Z

Wolfsburg kërkon Gilardinon

Nga Express më 15 gusht 2011 në ora 22:15 Sipas medieve gjermane, Wolfsburg është duke përgatitur ofertë për sulmuesin e Fiorentinës Alberto Gilardino. Reprezentuesi italian pritet të shitet gjatë kësaj vere te rivali nga Serie A Genoa. Mirëpo, atëherë kur dukej se kalimi i tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.434Z

Wolfsburg shkarkon McClarenin

Nga Express më 07 shkurt 2011 në ora 19:25 Steve McClaren nuk është më trajner i Wolfsburg. 49 vjeçari e ka paguar shtrenjtë humbjen me rezultat 1:0 nga Hannover, gjatë fundjavës që shkoi, në Bundesliga gjermane. Pas largimit të trajnerit anglez, momentalisht, pozita e trajnerit i �

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.495Z

Bundesliga Wolfsburg mposht Bremen

Në ndeshjen që hapi javën e 32-të të kampionatit gjerman, Werder Bremen është mposhtuar 0-1 në shtëpi nga Wolfsburg. Tre pikët në fjalë, shumë të rëndësishme për Wolfsburg, u realizuan falë golit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama