Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafa

Total: 2867
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.806Z

Xhafa në Napoli

Ekspozitën e tij të 50, artisti kosovar, Sislej Xhafa, e hapë në muzeun e artit bashkëkohor Madre, në Napoli. Pjesë e ekspozitës janë 30 vepra, disa retrospektiva dhe disa vepra të reja. Nga Express më 07 prill 2011 në ora 10:31 I njohur për veprat e tij provokuese, Sislej Xhafa kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.545Z

Sislej Xhafa, Biznes-art!

Artisti shqiptar, Sislej Xhafa, rishfaqet në botën amerikane. Së bashku me katër artistë të tjerë në ekspozitën “Business as usual”, eksplorojnë në rolin dhe funksionin e artit dhe kulturës, të dominuar gjithnjë e më shumë nga diktati i tregut. E hapur prej 12 shtatorit, ekspozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.544Z

Xhafa Berisha ofendon opoziten

Deputeti socialist Fatmir Xhafa ka deklaruar se kryeministri Berisha ka ofenduar opozitën, duke mos mbajtur premtimet e tij për komisionin hetimor. “Berisha ofendon opozitën dhe më pas deklaron se dëshiron të negociojë me të”, ka dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.534Z

Xhafa: Jam gati të sakrifikohem

Tiranë, 9 Maj, NOA Deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafa, i cili prej nëntë ditësh është në grevë urie foli sot para protestuesve të PS-së duke thënë se kjo është greva e urisë më e madhe dhe më transparente. Xhafa theksoi se greva përfaqëson gjithë Shqipërinë. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.447Z

Xhafa: Ky do jetë viti im

Sulmuesi i njohur vlonjat i Tiranës Daniel Xhafa shprehet se ky do të jetë viti i tij dhe me këtë Tiranë,m Xhafa beson se do të shpallet kampion si dhe do të synojë këpucën e artë, "Këtë vit gjërat janë ndryshe, unë nuk jam më si një vit më parë, ka theksuar Xhafa ku ka lënë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.168Z

Xhafa Ska zgjedhje pa votim elektronik

E enjte 01 Mars 2012 1250 Nenkryetari i Komisionit te Ligjeve Fatmir XhafaNenkryetari i Komisionit te Ligjeve Fatmir Xhafa ka akuzuar kryeministrin Sali Berisha si pergjegjes per prishjen e marreveshjes PD-PS per ligjet qe kerkojne 84 vota. Ne emisionin Intervista Sekretari per Koordinim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.543Z

Xhafa Konsensusi deshtoi PD pergjegjese

Deputeti socialist Fatmir Xhafa ka shprehur keqardhjen e opozitës për dështimin në arritjen e një konsensusi me PD për ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit. Duke folur në seancën parlamentare që u hap para pak cast

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama