Rezultate te kerkimit per termin: +Xhaferri

Total: 2380
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.651Z

Tetovë, përkujtohet Arbën Xhaferri

Tetova ka përkujtuar një vjetorin e ndarjes nga jeta të kryetarit të parë të PDSH-së, Arbën Xhaferri. Në akademinë përkujtimore u fol për personalitetin dhe veprimtarin e Xhaferrit, si një publicist, ideolog, politikan dhe familjar. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në fjalimin e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.748Z

“Xhaferri”, kërkohen 12 milionë dollarë

Borxhi prej 12 milionë dollarësh i piramidës “Xhaferri”, i kërkohet Asllan Xhaferrit, djalit të vogël të Rrapush Xhaferrit ish-bosit të kompanisë rentiere. Kërkesa për kthimin e borxhit një miliardë e 227 milionë lekë të reja, është depozituar në Gjykatën e Tiranës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.883Z

Ndahet nga jeta Arbër Xhaferri

Arber Xhaferri Ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare themeluesi i partisë Demokratike Shqipëtare në Maqedoni, Arbër Xhaferri. Mediat maqedonase njoftojnë se pak çaste më parë në spitalin klinik të Shkupit ka ndërruar jetë kryetari i parë i Partisë Demokratike Shqiptarë në Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.455Z

Xhaferri Rama borxhli ndaj Shqiptareve

Ferdinand Xhaferri Tirane 27 janar 2011 NOA- Gjate konferences per shtyp Ministri i Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve Ferdinand Xhaferri beri te ditura te dhenat e turizmit per vitin e shkuar. Gjate fjales se tij ministri theksoi se vendin tone e vizituan rreth 3.5 milion turiste si dhe paraqiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.070Z

Xhaferri: Ja

Deputeti i PD-se, Ferdinand Xhaferri, hedh drite mbi dreken qe kreu i shtetit Bamir Topi, pati me shume deputete te maxhorances disa dite me pare. Sipas tij, Presidenti, ne menyren se si po ben politike, ka evidentuar si vlere te rendesishme maturine dhe po investon qe te krijoje profilin e nje pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.119Z

Zgjedhjet vendore jep doreheqjen Xhaferri

Ka dhene doreheqjen nga post i ministrit te Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve Ferdinand Xhaferri. Kjo doreheqje ka ardhur ne kohen qe kreu i MTKRS-se eshte edhe kandidat per Bashkine e Durresit. Te gjithe kandidatet qe per zgjedhjet e 8 majit aktualisht mbajne postin e deputetit kane nisur te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.616Z

Piramida "Xhaferri", i kërkuari shpallet debitor

TIRANE - Pëllumb Xhaferri, djali i ish-bosit të firmës piramidale "Demokracia Popullore Xhaferr" Rrapush Xhaferri, shpallet nga Gjykata e Tiranës debitor i një shumë prej 20 milionë e 230 mijë lekësh. Pak ditë më parë togat e zeza të gjykatës së kryeqytetit kanë pranuar pad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama