Rezultate te kerkimit per termin: +Xhamia

Total: 2300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.408Z

Xhamia, qytetarët mbjellin pemë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/ Kundër ndërtimit të xhamisë TIRANE -  Me dhjetëra qytetarë, ambientalistë,myslimanë dhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë protestuar dje në orën 22:00 të mbrëmjes në mënyrë simbolike kundër ndërtimit të xhamisë te sheshi i Nam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.382Z

Vidhet xhamia Mbret

 ELBASAN – Grabitet xhamia Mbret. Për herë të dytë brenda pak kohësh, xhamia që ndodhet brenda Kalasë në qytetin e Elbasanit ka rënë pre e hajdutëve. Ata kanë arritur që me anë të dhunës të hyjnë brenda xhamisë e në kasën e saj të marrin një shumë të konsiderueshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.340Z

Evakuohet xhamia ne Bruksel

brbrRikthehet paniku ne kryeqytetin belg Bruksel Xhamia me e vjeter e qytetit qe ndodhet ne lagjen e shumeperfolur te koheve te fundit Molenbek u evakuua kete te enjte Shkak eshte bere gjetja e disa zarfeve qe permbanin pluhur te bardhe te dyshimte Policia nderhyri dhe evakuoi personat qe ndodheshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.482Z

Berat xhamia e Roshnikut drejt rrenimit

Xhamia e Roshnikut një monument kulture me vlera të rralla arkitekturore po shkon drejt rrenimit per shkak te mungeses se fondeve. Xhamia u ndertua gjate sundimit osman nga Qyprillinjte  e Beratit dhe ishte nga te paktat objekte kulti qe nuk u demtua gjate regjimit komunist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Xhamia Mbret, objekti me mosh shumshekullore

Xhamia Mbret n qytetin e Elbasanit sht nj nga objektet me t hershme t kultit n kt rajon q ruhet n formn e saj t ndrtimit. Xhamia q ndodhet n brendsi t kalas s Elbasanit, n nj distanc t afrt me portn e saj, mendohet se i takon shekullit t XV. Specialistt thon se n muret e xhamis Mbret nuk n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.072Z

Hapet xhamia më unike në trojet shqiptare (FOTO)

Nëse një ditë do shfaqej nevoja e ngritjes së një xhamie tek zona e ish-Bllokut në Tiranë, modeli më adekuat që do i shkonte asaj zone pa dyshim që do ishte ai i xhamisë që hapi dyert këtë të enjte në segmentin Sarandë Delvinë. Për momentin nuk ka ndonjë emër. Quhet thjesht xha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.893Z

XHAMIA E DELVINËS

Artan LameARTAN LAME VERI-JUG Xhamia e Delvinës ka qenë ndërtuar në shekullin XVI, u mbyll në vitin 1967, iu shemb çatia në mes të viteve 70 dhe tani i kanë mbetur vetëm muret e mbuluara nga ferrat. Tani duan ta rindërtojnë. Asgjë e keqe deri këtu. Flet në ekran Kryetari i Bashkisë d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama