Rezultate te kerkimit per termin: +Xhava

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.665Z

Avioni i zhdukur në Indonezi, fazë e re e kërkimeve nëndet

Kërkimet për trupat e avionin Air Azia në detin Xhava pritet të hyjnë në një fazë të re, pasi Franca do të dërgojë aparaturat e specializura për kërkimet nën ujë. Një ekip hetuesish francezë do të përdorë mjetet që kapin zhurmat akustike dhe do të përpiqen të lokalizojnë ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Indonezi,vritet terroristi

Policia indoneziane gjate nje operacioni te suksesshem ne ishullin Xhava ka vrare njerin nga terroristet me te rrezikshem i cili konsiderohet pergjegjes per disa nga atentatet me te pergjakshme te viteve te fundit ne Indonezi.Mes tyre eshte atentati i Balit ne 2002 ku humben jeten 202 persona dhe ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.668Z

Kerkime per kutite e zeza te Air Asia nxirren 30 trupa

0 brbr brbrArrin ne 30 numri i trupave te nxjerre nga deti Xhava pas tragjedise se avionit te 8220Air Asia8221 Oret e fundit 5 trupa u nxorren nga brendesia e avionit permes mjeteve te sofistikuara Ai u gjeten te ulur ne sedilje te lidhur me rripin e sigurimit Po punohet edhe per lokalizimin e kuti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.669Z

Vazhdojnë kërkimet për avionin indonezian, rikuperohen trupa viktimash

Kërkimet për trupat e avionin Air Azia në detin Xhava do të hyjnë në një fazë të re, pasi Franca do të dërgojë aparaturat e specializura për kërkimet nën ujë. Një ekip hetuesish francezë do të përdorë mjetet që kapin zhurmat akustike dhe do të përpiqen të lokalizojnë kutin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.666Z

Indonezi kerkimet per avionin

brbrKerkimet per avionin e Air Asia i cili u zhduk ne detin Xhava prane Indonezise te dielen qe kaloi tashme po vijojne nen ujebr Nje ekip i specializuar zhytesish po kerkon per trupat e pasagjereve dhe mbetjet e mjetit fluturues Nje skuader franceze po perdor nje pajisje me sensore akustike per det

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.677Z

Avioni ekipet e shpetimit nxjerrin 30 trupa nga deti

brbrEkipet e kerkim-shpetimit thone se kane gjetur dy pjese te medha te aeroplanit te kompanise Air Asia qe eshte perplasur ne det afer Indonezise me 28 dhjetor me 162 njerez ne bord Shefi i Agjencise Indoneziane per kerkim-shpetim Bambang Soelistyo tha se mund te siguronte se keto ishin pjese te ae

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.574Z

Rrëzimi i Air Asia, vijon operacioni për kërkimin e trupave të pajetë

Ka vijuar pa ndërprerje operacioni për kërkimin e trupave të pajetë të udhëtarëve të avionit të kompanisë Air Asia, që u përplas para tri ditësh me 162 njerëz në bord. Kërkimi me anije dhe helikopeterë vazhdoi megjithë motin e keq me erëra të fuqishme dhe dallgë të mëdha. Eki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama