Rezultate te kerkimit per termin: +Xhomaka

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.651Z

Omonia: Problemet e minoritarëve, duhet mbështetja e shtetit

Një përfaqësi e Bashkimit Demokratik të Minoritetit etnik grek “Omonia” drejtuar nga nënkryetari i saj, Jorgo Xhomaka, zhvilloi një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Greqi, z.Dashnor Dervishi. Nënkryetari i “Omonia-s”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.966Z

Grekët e Livadhjasë, kryetarë në ekzil

Komuna e Livadhjasë e ka shtrirë partneritetin me komunitetin deri te banorët e vet, që janë rezidentë në Greqi. Ky bashkëpunim është mundur të ngrihet në një nivel të ri, pas zgjedhjes së kryesive dhe kryetarëve të çdo fshati të kësaj komune, edhe në emigracion. Kryetari i Komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.725Z

Idrizi në Vlorë: Parlament mbarëkombëtar, me deputet nga të gjitha trojet

Nga Sheshi i Flamurit, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet mes mijëra pjesëmarrësve çeli fushatën elektorale në qytetin Vlorës. Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, prezantoi kandidatin për deputet të kësaj partie në Qarkun e Vlorës, njëherazi dhe deputetin aktual, zotin Dashamir Tah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.619Z

Te përndjekurit, Minisria e Drejtesise publikon listen e re me emrat

Prekë Luce Pashkë Elezi 3/2/1930 Melgush, Shkodër Dënim me Burg E papërcaktuar 974 15/2/2008 Shqyrtim në Themel (i drejtpërdrejtë) Julia Themistokli Ollga Qirko 13/7/1933 Përmet Dënim me Internim apo Dëbim E papërcaktuar 1700 25/2/2008 Shqyrtim në Themel (i drejtpërdrejtë) Shyqy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.415Z

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.459Z

Kur plumbat e diktaturës vranë djemtë dhe Çamërinë

Foto 1: Trupi gjykues: Kryetar i Gjykatës së Lartë Shuaip Panariti; Gje. Major.Muharrem Kokomani, Kol. Sotir Spiro; Kol Bejto Isufi; Nënkol. Hilmi Telegrafi Foto 2: Radha 1: Avdul Resuli; Ali Xhelo; Sami Murati; Hajri Mane; Radha 2: (vendi bosh) Tahir Demi; Jonuz Purizo; Teme Sejko Radha 3:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.446Z

PD, ikën 332 firmatarëtë themelimit në 23 vjet

TIRANE- Plot 23 vite më parë, në Qytetin Studenti do marrte jetë krijimi i të parës forcë opozitare, PD që në mëngjesin e 12 dhjetorit ‘90 do shpallej zyrtarisht. Janë bërë shumë spekulime kush ishte i pari që hodhi i i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama