Rezultate te kerkimit per termin: +Xinhua

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.212Z

Kryeministri Berisha pret kryeredaktorin e agjencisë kineze të informacionit XinHua, z. He Ping  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim kryeredaktorin e agjencisë kineze të informacionit XinHua, z. He Ping, së bashku me delegacionin që e shoqëronte. Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri u shpreh se kjo vizitë do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.065Z

Mediat kineze njoftojnë për miratimin e Gjykatës Speciale

Lajmi për Gjykatën Speciale është shpërndarë edhe në mediat e Kinës. Lajmi në mediat kineze, si Shanghai Daily, është shpërndarë nga agjencia e lajmeve Xinhua. Agjencia kineze e lajmeve "Xinhua" ka njoftuar për aprovimin e amendamentit kushtetues dhe ligjit për Gjykatën Speciale. Xi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.236Z

Edhe kinezët shkruajnë për Specialen

Lajmi për Gjykatën Speciale ka përfunduar edhe në Kinë. Lajmi në mediat kineze, si Shanghai Daily, është shpërndarë nga agjencia e lajmeve Xinhua. Agjencia kineze e lajmeve “Xinhua” ka njoftuar për aprovimin e amendamentit kushtetues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.027Z

Shpërthen naftësjellësi në Kinë, 44 të vdekur, qindra të plagosur

Një shpërthim i një naftësjellësi është shënuar në Kinën lindore, duke lënë të paktën 44 viktima, ka bërë të ditur agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua. Autoritetet thonë se më shumë se 135 të tjerë janë plagosur, kur naftësjellësi u përfshi nga flakët pranë qytetit-por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.972Z

17 të vdekur pas shpërthimeve në minierat kineze

Së paku 17 minatorë kanë humbur jetën, ndërsa gjashtë të tjerë kanë mbetur të ngujuar, pas dy shpërthimeve si pasojë e rrjedhjes së gazit në Kinë, kanë njoftuar sot mediet kineze, incidenti ky më i ri i cili goditi sektorin tejet të rrezikshëm të minierave. Me dhjetëra minator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.509Z

Kinë, viktima nga gripi i shpendëve H10N8

Një 73 vjeçe nga Kina ka ndërruar jetë si pasojë e gripit të shpendëve, H10N8 virusi, njoftoi të mërkurën agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua. Kjo agjenci citon ekspertët duke thënë se rasti u regjistrua në Nanchang, kryeqytetin e krahinës jug-lindore Jiangxi, dhe se sipas tyre nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Aksident i ri në një minierë kineze

Një zjarr, i cili ka shpërthyer në një minierë të thëngjillit në Kinë, i ka kushtuar me jetë së paku 25 punëtorëve, ndërsa ekipet shpëtimtare po vazhdojnë përpjekjet për të gjetur tre minatorë tjerë, të cilët kanë mbetur të ngujuar, kanë njoftuar sot mediet shtetërore. Ag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama