Rezultate te kerkimit per termin: +Ylljet +Alickaj

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.058Z

Diktatura e pazakontë në tregimet e Aliçkës

Gazeta letrare çeke “Cultura.cz” boton analizën e kritikut Filip imeek, profesor i letërsisë së huaj pranë Universitetit të Pragës, për librin me tregime “Kur Hrushovi kaloi pranë fshatit tonë”,  të shkrimtarit Ylljet Aliçka Në Çeki, shtypi i profilizuar dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.102Z

Ramona Tullumani dhe Genc Tukici recital ne Paris

Aktiviteti Sopranoja dhe pianisti interpretuan ne skenen e teatrit Cortot Sopranoja e re shqiptare Ramona Tullumani eshte rikthyer ne skenen e teatrit Cortot te Parisit. Per kete koncert recital i pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat franceze sopranoja Tullumani kishte zgjedhur te shoqerohej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.372Z

Ballkanika shkon në Serbi

Dje në Shkup u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve letrare “Ballkanika”. Bashkim Shehu me “Angekus Novus” renditet i dyti Një hamam ballkanik meritoi dje çmimin letrar ndërkombëtar “Ballkanika” 2007. Bëhet fjalë për veprën e Vladislav B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.118Z

Bashkim Shehu, kandidati shqiptar për "Ballkanika 2008

 TIRANE-Bashkim Shehu do të jetë kandidati shqiptar i këtij viti për çmimin letrar "Ballkanika 2008", çmim i cili jepet për romanin më të mirë të Ballkanit, një herë në vit. Shkrimtari shqiptar prezantohet me romanin e tij "Angelus Novus". Organizat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.684Z

Bashkim Shehu konkurron në “Ballkanika ‘08”

Shkrimtari Bashkim Shehu me romanin e tij “Angelus Novus” do të përfaqësojë Shqipërinë në konkursin për romanin më të mirë të Ballkanit për vitin 2008. Çmimi letrar “Ballkanika 2008” për fituesin e romanit më të mirë pritet të shpallet më 5 tetor në Shkup, të Maqedonis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.161Z

Ramona Tullumani magjeps Parisin

Nga Express me 25 nentor 2010 ne ora 1227 Sopranoja e re shqiptare Ramona Tullumani rikthehet ne skenen e Teatrit 147Cortot148 te Parisit. Per kete koncert recital qe u prit me entuziazem te vecante nga publiku dhe mediat franceze sopranoja Tullumani kishte zgjedhur te shoqerohej nga nje tjeter s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.445Z

“Dashuri Europiane”, serialialternativ i ekranit shqiptar

Seriali “Dashuri Europiane” sjell në ekranin shqiptar udhëtimin e një çifti të ri në Europe dhe dilemat e tyre për të ardhmen. Mes ëndrrës dhe realitetit, ata njihen me personazhe të ndryshëm që shpesh i futin edhe në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama