Rezultate te kerkimit per termin: +Zbatoni +Kushtetuten

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.594Z

Ruci Dekreti Topalli shkeli Kushtetuten

TIRAN - Opozita riktheu dje ne Kuvend debatin per ligjin e pronave i cili u rrezua nga Presidenti Topi dhe u miratua per here te dyte nga mazhoranca. Deputetet socialiste akuzuan shumicen qeverisese dhe kryeparlamentaren Topalli se ka shkelur Kushtetuten duke hedhur per votim dy here te njejtin ligj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.593Z

Nuk mund te bejme sikur jemi

Ne nuk mund te bejme sikur jemi ne nuk mund te bejme sikur flasim ne nuk mund te bejme sikur jemi opozite. Ne do te jemi ketu barrikade per te zbatuar ligjet kushtetuten rregulloren e ketij vendi. Ky eshte misioni ky eshte shqiptarizimi qe ndonje zonje apo ndonje zoteri shkoi deri ne akuza absur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.495Z

Pronat Ruci Te shfuqizohet votimi i dyte

Kryetari i grupit kuvendor socialist Gramoz Ruci e konsideroi votimin dy here te dekretit te presidentit per ligjin e pronave si shkelje te parlamentarizmit te rregullores se kuvendit dhe dhunim te votes se deputeteve. Ruci ka kerkuar mbledhjen e komisionit te rregullores dhe shfuqizim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.501Z

Pronat Ruci Te shfuqizohet votimi reagon Patozi

Kreu i grupit parlamentar socialist Gramoz Ruci e vleresoi si shkelje te parlamentarizmit dhe te rregullores votimin e dyte. Per kete arsye ai kerkoi qe Keshilli i Rregullores te mblidhet dhe ta shfuqizoje ate. Ne ju kerkojme qe te zbatoni kushtetuten e vendit pasi nuk mund te beni deshmitare shurdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.499Z

Debati per miratimin e pronave. PS Maxhoranca manipuloi voten. PD Nuk u shkel kushtetuta

Partia Socialiste rikthehu ne seance ceshtjen e miratimit te dekretit te presidentit per ligjin e pronave duke akuzuar maxhorancen per manipulim te votes. Opozita kerkon shfuqizimin e ligjit te pronave me argumentin se u shkel kushtetuta. Ne kunderpergjigje te ketij pretendimi maxhoranca tha se ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.164Z

Halimi Kandidati per zv/kryetar i KLD-se antikushtetues

Një ditë pasi Presidenti Bamir Topi propozoi Ilir Mustafajn për postin e zëvendëskryetarit të KLD-së, ministri i Drejtësisë Eduart Halimi e kundërshton këtë kandidaturë. Ne nje leter drejtuar presidentit Topi, njëher&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Votimi i dekretit opozita Topalli duhet te ndiqet penalisht

Opozita e ka akuzuar dje gjate seances parlamentare kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli per votimin e dyfishte te dekretit te Presidentit per ligjin e pronave. Deputetet socialiste e kane cilesuar votimin ne shkelje te hapur te Kushtetutes dhe te Rregullores se Kuvendit. Madje ata kerkuan qe krye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama