Rezultate te kerkimit per termin: +Zemrim

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.641Z

Situatë e tensionuar në Iran

Situata është tejet e tensionuara në Iran ndërsa shenohet përvjetori i parë i zgjedhjeve të debatuara që rikthyen në fuqi Mahmud Ahmadinexhad. Udhëheqësit e opozitës kanë anuluar planet për demostrata antiqeveritare pasi zyrtarët e policisë kercenuan të shtypin protestën. Në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Shkrimtarja irlandeze Anne Enright fitoi mimin Man Booker

Shkrimtarja irlandeze Anne Enright fitoi mimin Man Booker pr vitin 2007, nj nga mimet m t rndsishm n letrsi, pr romanin e saj rreth nj reagimeve t nj familjeje mbi nj vetvrasje. Kryetari i komitetit t mimeve, Howard Davies, e quajti romanin e zonjs Enright The Gathering t fuqishm dhe plot zemri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Masakër në Romë, Plagos me thikë 10 kolegë

Nj inxhinier n Rom t Italis ka kryer nj masakr t vrtet duke plagosur 10 zjarrfiks. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme n periferi t kryeqytetit. N zemrim e sipr Gabriele Mancini 41 vjear sht futur n zyrat e ekipeve zjarrfikse dhe ka filluar t godas me thik puntort. Pas aktit t menduris ai sht arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Srebrenica, gjenerali: Faji i homoseksualëve

Masakra e Srebrenics nuk u parandalua nga trupat holandeze pr faktin se ata ishin homoseksual. sht ky pretendimi i nj ish-gjenerali amerikan, i cili thot se vrasja e 8 mij burrave mysliman n vitin 1995, mund t ishte evituar nse batalioni i ushtrarve hollandez, q operonte n zon t mos ishte i prbr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.770Z

Brown kundër proceseve islamike

Kryeministri britanik Gordon Brown kundrshton procesionet publike t islamikve n Britani. Brown shprehu kundrshtimin e hapur pr planin e grupimeve islamike pr t mbajtur  nj marshim n Wootton Bassett, qytetin e Wiltshire t njohur pr procesionet n nder t viktimave britanike n Afganistan. &q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Greva e urisë, Fule: Po na humbet durimi

20 deputet dhe 180 militant partiak t ngujuar prej 10 ditsh n nj grev urie prball Kryeministris me krkesn t hapen kutit e votave t zgjedhjeve q u bn para nj viti vazhdon t ngjall habi dhe zemrim njkohsisht tek zyrtart evropian. Kultura politike perndimore dhe precedenti i par i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.005Z

Bruksel, vijon takimi Beograd-Prishtinë, përfaqësuesja kosovare hyn nga dera e prapme

Ka rifilluar rreth orës 10 të mëngjesit dita e dytë e raundit të ri të dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë në selinë e BE-së në Bruksel.  Edhe sot shefja e delegacionit kosovar Edita Tahiri (ne foto me kryeministrin e Shqiperise Sali Berisha)  iu ka shmangur gazetarëve, duke hyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama