Rezultate te kerkimit per termin: +Zem

Total: 6136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.078Z

Zemërimi rrit rrezikunndaj atakeve në zemër

Zemërimi apo nevrikosja rrit rrezikun ndaj atakeve në zemër. Jo vetëm kaq, por në shumë raste mund të jetë nxitës i tyre, deklarojnë studiuesit amerikanë.Kërkuesit identifikuan se një periudhë dy orëshe që ndjek shpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.078Z

Personat e zemëruar rrezikojnëtë pësojnë atak në zemër

SHBA - Sipas studiuesve amerikanë, personat që janë shumë gjaknxehtë rrezikojnë të pësojnë atak në zemër apo goditje në tru. Akoma më të rrezikuar janë veçanërisht ata persona që vuajnë nga sëmundje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.136Z

SHBA, 51-vjecari jetë me zemër artificiale

SHBA- Një pacient 51-vjeçar nga Wasilla e Alaskës doli këto ditë nga spitali me zemër artificiale.Zhurma e vazhdueshme e një kompresori mund të irritojë shumë njerëz, por për Christopher Marshall, është tingulli i jetës. Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.536Z

Konsumoni shalqi, parandalon sulmin në zemër

Sipas studimeve më të reja, shalqiri ulë presionin e lartë të gjakut tek personat me mbipeshë dhe mund të pakësojë rrezikun nga sulmi i zemrës. Tek ky frutë, shkencëtarët kanë gjetur faktorët pozitiv që çojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.947Z

Kontrolli i zemërimit shpëton jetën

Kërkime të reja në këtë fushë tregojnë se zemërimi prish qëndrueshmërinë e valëve elektrike të zemrës, gjë që mund të shkaktojë çrregullim të ritmit në rrahjet e zemrës. Ritmi jo normal m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.505Z

Problemet me zemër, shpëton Lichtsteiner

Ylli i Juventusit, Stephan Lichtsteiner e ka shmangur një problem serioz që kishte me zemër. Mbrojtësi zviceërian kishte probleme me frymëmarrje ditëve të fundit dhe për këtë iu nënshtrua mbrëmë një operacioni në zem&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.566Z

Dafina tregohet zemërgjerë me fansat e saj

Këngëtarja shumë e njohur në trojet shqiptare, Dafina Zeqiri është duke u treguar shumë zemërgjerë me fansat e saj. Dafina përpos se ka një zë shumë të mirë, ajo ka dhe një zemër tejet të gjerë. AdPlatform

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama