Rezultate te kerkimit per termin: +Zevendes

Total: 1056
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.370Z

Kryeprokurorja kerkon dy zevendes

Kryeprokurorja Ina Rama nis te perzgjedhe edhe personat, te cilet duhet te qendrojne ne krah te saj per te kryer misionin e nisur ne krye te organit te akuzes, luften kunder krimit te organizuar. Edhe pse kandidaturat nuk jane bere ende publike, ne Prokurorine e Pergjithshme kane nisur te qarkullojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.512Z

Zevendes Ndihmes Sekretaren e Shtetit: Berisha, mik i SHBA

Shqiperia do te ofroje strehim per 210 persona te grupit Mojahedin-e-Khalq, MEK. Ata ndodhen ne Kampin “Liria”, ne Irak dhe strehimi i tyre ne vendin tone do te behet per arsye humanitare. Kjo behet e ditur nga njoftimi zyrtar i Keshillit te Ministrave pas takimit qe kryeministri Sali Berisha be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.500Z

Se shpejti nje zevendes per Capello-n

Perpara impenjimeve te ardhshme ne ndeshjet kualifikuese per Euro 2012 federata angleze do te caktoje nje zevendes anglez per Fabio Capello. Vendimi jo zyrtar eshte sugjeruar nga Sir Trevor Brooking qe thekson se impenjimi part-time i Stuart Pearce trajnerit te Under 21 nuk eshte i mjaf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.706Z

Zevendes Sekretari i Shtetit Bill Burns turne ne Ballkanin Perendimor

Zevendes Sekretari amerikan i Shtetit Bill Burns i shoqeruar nga Ndihmes Sekretari i Shtetit per Narkotiket dhe Zbatimin e Ligjit William R. Brownfield do te fillojne neser nje turne pune me ndalesa ne Vjene te Austrise si dhe ne disa vende te Ballkanit Perendimor. Dy zyrtaret e larte do te zhvilloj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.189Z

Kryeministri Berisha takon Zevendes Asistent Sekretarin e Shtetit zotin Thomas Countryman

Kryeministri Berisha priti ne takim zevendes asistent sekretarin e shtetit Thomas Countryman i cili shoqerohej ne kete takim edhe nga e ngarkuara me pune e SHBA znj. Deborah Jones. Pasi i uroi perzemersisht mireseardhjen dhe i shprehu kenaqesine e vecante per kete vizite kryeministri Berisha e fale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.452Z

Zevendes-ndihmes sekretari amerikan i Shtetit Kantrimen viziton Shkupin

Zevendes-ndihmes sekretari amerikan i Shtetit Tomas Kantrimen po qendron per vizite ne Shkup. Me autoritetet maqedonase ai ka biseduar ne lidhje me bashkepunimin e dyanshem ne kuader te Deklarates per Partneritet dhe Bashekpunim Strategjik midis Shteteve te Bashkuara dhe Maqedonise. Kryeministri maq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.402Z

Ina Rama Akuzat e ish zevendes kryeministrit Ilir Meta ndaj institucioit qe ajo drejton jane thjesht retorike politike

Ne Shqiperi prokurorja e pergjithshme Ina Rama tha sot se akuzat e pak diteve me pare te ish zevendes kryeministrit Ilir Meta ndaj institucioit qe ajo drejton jane thejsht retorike politike. Keto komente zonja Rama i beri pas nje takimi per perfundimin e nje programi per krijimin e njesive te perbas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama