Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjedhor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.209Z

Kolegji Zgjedhor rrezon vendimin e Komisionit Zgjedhor

Ne Shqiperi Kolegji zgjedhor vendosi mbreme ne mesnate pas gati 11 ore konsultimesh qe te rrezoje vendimin e Komisionit zgjedhor i cili shpallte si fitues te gares per Bashkine e Tiranes kandidatin demokrat Lulzim Basha dhe te urdheroje KQZ-ne te hape rivleresoje dhe te numeroje te gjitha fletet e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.130Z

Perfundon kodi zgjedhor

Komisioni per hartimin e Kodit te ri Zgjedhor i dha fund hartimit te draftit zgjedhor, nje dokument i rendesishem i cili tashme do t'i percillet kuvendit per shqyrtim dhe miratim. Partite e medha PD dhe PS, te cilat udhehoqen me konsensus kete proces te rendesishem per zgjedhjet politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.120Z

LSI, Haxhinasto: Kolegji zgjedhor, pjesë e rëndësishme e procesit zgjedhor

Tiranë, 22 korrik NOA Kryetari i KDK-së së LSI-së, Edmond Haxhinasto, ka dhënë një deklaratë për shtyp sot ku është shprehur se  Lëvizja Socialiste për Integrim vlerëson qëndrimin e Ambasadorëve të SHBA dhe BE në lidhje me veprimtarinë e Kolegjit zgjedhor, si pjesë e rëndësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.730Z

Kolegji Zgjedhor mbyll procesin zgjedhor te 23 Qershorit

Kolegji zgjedhor i ka dhene fund procesit te zgjedhjeve parlamentare te 23 qershorit, duke certifikuar rezultatin e tyre dhe duke shperndare mandatet e deputeteve per 12 qarqet e vendit. Kjo vendimmarrje erdhi pasi KQZ nuk plotesoi dot kuorumin e nevojshem prej 5 anetaresh.  Kolegji Zgjedhor pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.622Z

Kodi Zgjedhor, Komisioni lë në fuqi ankimimin në Kolegjin Zgjedhor

Eljona Ballhysa Komisioni i posaçëm për Reformën Zgjedhore ka miratuar gjatë mbledhjes së djeshme kapitullin për ankimimet në Kodin Zgjedhor. Bashkëkryetari socialist i Komisionit, Fatmir Xhafaj, bëri të ditur pas mbledhjes së është lënë në fuqi mënyra e ankimimit në Kolegjin Zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.510Z

Kodi Zgjedhor për transparencën

Një nga pikat më të kritikueshme nga parterët ndërkombëtarë për procesin zgjedhor në Shqipëri ka qenë mungesa e transparencës në financimin e fushatave elektorale. Për këtë arsye në Kodin e ri Zgjedhor janë sanksionuar disa nene, të cilat tentojnë të bëjnë më transparente dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.264Z

AK: Kodi Zgjedhor antikushtetues

Reforma territoriale Ndarja e re administrative dhe territoriale e vendit ka nxitur debate dhe reagime nga të gjitha forcat politike në vend. Lidhur me këtë reformë, me anë të një deklarate për shtyp, Aleanca Kuqezi deklaroi dje se do ti drejtohet Gjykatës Kushtetuese me një padi, për t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama