Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjerimin +Stefan +Fule

Total: 1185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.226Z

Kryeministri Rama takon komisionerin Stefan Fule

0 Pas takimit ne Berlin me kancelaren Merkel kryeministri Edi Rama ka udhetuar drejt Brukselit ku eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.350Z

Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fule, pasditen e sotme në Tiranë, priten takime me zyrtarë të lartë Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fule

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fule, do të zhvillojë pasditen e sotme një vizitë zyrtare në vendin tonë. Gjatë qëndrimit në vendin tonë, zyrtari i lartë i Bashkimit Evropian do të zhvillojë takime të veçanta me Presidentin e Republikës, Bamir Topi, Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.851Z

Rama ne Bruksel takim me Stefan Fule

Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama ndodhet ne Bruksel per te zhvilluar nje takim me komisionerin e Bashkimit Europian per Zgjerimin Stefan Fule. Pritet qe ne kete takim Rama te informoje komisionarin Fule lidhur me perpjekjet e opozites per zhbllokimin e ngercit politik ne vend si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.992Z

Eurokomisioneri Stefan Fule vizitë në Beograd

Komisioneri evropian për zgjerimin, Stefan File, do të flasë të martën para ligjvënësve të Serbisë. Fule do të vizitojë Serbinë për të diskutuar procesin e integrimit. Beogradi shpreson që pas raportit të progresit n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.932Z

Stefan Fule telefonon Ramen pas shtyrjes se statusit

Eurokomisioneri për zgjerimin, Stefan Fule ka telefonuar kryeministrin shqiptar, Edi Rama,per ta siguruar ate,për mbështetjen e palëkundur dhe angazhimin e Komisionit Europian ne udhëtimin e Shqipërise drejt integrimit europian. Kete njoftim e ka bere vete eurokomision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.391Z

Stefan Fule: “Është brengosës bllokimi politik”

INTERVISTË EKSKLUZIVE. Komisioneri për Zgjerimin flet ekskluzivisht për “Albania”-n. “Palët të punojnë për zgjidhjen e krizës. Vizat, brenda 2010-s” Intervistoi Thimi Samarxhiu “Bllokimi politik i muajve të fundit është brengosës”. Kështu e sheh komisioneri për Zgjerimin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.574Z

Fule: Ngërçi i pjesëmarrjes aktive të deputetëve të PS në Kuvend, të zgjidhet para vizitës sime omisioni për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fule

Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fule, gjatë turit të tij në Ballkanin Perëndimor, është ndaluar ditën e sotme në Serbi. Nga Beogradi, zyrtari lart i Bashkimit Evropian u ka bërë apel forcave politike që të punojnë sëbashku për të zgjidhur situatën aktuale pol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama