Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjidhja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.341Z

Zgjidhja në komunë

Autoritetet e Prishtinës insistojnë se Plani i Martti Ahtisaarit është zgjidhja e vetme për Veriun e Kosovës. Ata nuk pranojnë se kjo çështje do të jetë temë bisedimesh me Serbinë. Ndërkohë, zyrtarë të ICO’së thonë se po punojnë intensivisht për krijimin e Komunës së Mitr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.194Z

Partia ZGJIDHJA mbledh grupin kombëtar

Partia ZGJIDHJA mbajti mbledhjen e grupit kombëtar të drejtimit. Themeluesi dhe drejtuesi i partisë, Koço Kokëdhima, që në fillim të fjalës së tij deklaroi se ZGJIDHJA po punon për ndërtimin e kulturës së kësaj organizate politike. Draftet e para të dokumenteve bazë të kulturës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.438Z

FOTO LAJM/ Zgjidhja për mustaqet e Nishanit

Pasi ka hequr mustaqet, presidenti Bujar Nishani ka nisur që të zëvendësojë edhe fotot zyrtare. Vetëm se, ai nuk ka bërë foto të reja, por në fotot aktuale është zgjedhur që fotot të rregullohen me anë të bojës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.503Z

Toponimet, të gjendet zgjidhja përfundimtare

PDIU  Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet shpreh shqetësimin për krijimin e problemit të ri për shqiptarët që duan të rinovojnë dokumentet greke, mbi bazën e dokumenteve shqiptare që kanë toponimet në shqip. Greqia luan me çështjen e toponimeve në mënyrë joserioze për një shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Borchardt, apel politikës: Zgjidhja, sipas Kushtetutës

BE krkon zgjidhje kushtetuese pr zhbllokimin e situats politike n vend. N mnyr t qart kt e bri dje t ditur ambasadori i Gjermanis n vendin ton, Bernand Borchardt. Ambasadori gjerman bri thirrje se zgjidhja duhet t bhet n kuadrin e transparencs dhe n baz t Kushtetuts. "Bashkimi Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.359Z

Zgjidhja arrihet vetëm brenda dialogut

Nga Express më 01 gusht 2011 në ora 17:09 Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Ernst Reichel, ka shprehur brengosjen e qeverisë gjermane lidhur me gjendjen në veri të Kosovës dhe dënon çfarëdo përdorimi të dhunës, duke thënë se zgjidhja e qëndrueshme mund të gjendet vetëm brenda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.442Z

Perez: Benitez është zgjidhja, jo problemi

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, ka konfirmuar edhe një mbështetjen për trajneri Rafa Benitez. Nuk është e vërtetë se lojtarët nuk duan të punojnë së bashku me Benitezin, tha Perez për El Larguero teksa zbuloi se ka biseduar me lojtarët. Presidenti i madrilenve nënvi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama