Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjidhje

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.728Z

Swoboda: Palët të gjejnë zgjidhje

Nënkryetari i grupit Socialdemokrat në Parlamentin Evropian, Johannes Swoboda ka bërë thirrje që të gjendet një zgjidhje për situatën politike në vend. Në një intervistë për BBC-në Swoboda ka theksuar se është e domosdoshme që të dyja palët të provojnë të gjejnë një zgjidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.969Z

Zgjedhje për zgjidhje

Xhavit Haliti Organizimi, garantimi i mbarëvajtjes dhe përfundimi pa incidente të ndjeshme i zgjedhjeve të përgjithshme të jashtëzakonshme të 8 qershorit, bënë që procesi të vlerësohej si ndër më të mirët të zhvilluar në Kosovë. Ecuria në përputhje me standardet demokratike, u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.490Z

NATO rikërkon zgjidhje paqësore

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, u ka bërë thirrje qytetarëve lokalë në veri të Kosovës që të bashkëpunojnë me forcën paqeruajtëse të Aleancës Veri-atlantike – KFOR – në mënyrë që të gjendet një zgjidhje e negociuar për problemet atje.Rasmusen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Dadiç: Zgjidhje stabël për Kosovën

Ministri serb i punëve të Brendshme, Ivica Daçiç, ka kërkuar që të gjendet një zgjidhje e qëndrueshme për situatën në Kosovë. Duhet gjetur sa më parë zgjidhje për të gjitha çështjet në Kosovë, zgjidhje të cilat do të ishin të pranueshme nga të dyja palët dhe të cilat do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.956Z

Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

Nga Eduard Zaloshnja Meqë po flitet këto ditë për zgjedhje të parakohshme nga ana e drejtuesve të PS-së, duhen bërë disa llogari. Nga sondzhi i fundit që bëra për Tiranën, si dhe nga një sondazh paraardhës për gjithë Shqipërinë, më rezultonte se, mund të ketë firo në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.795Z

Totozani: Duhet zgjidhje emergjente për romët. Ambasadori Wilton: Duhet zgjidhje afatgjatë

Avokati i Popullit Igli Totozani ka zhvilluar sot një tryezë në lidhje me situatën e krijuar pas dëbimit të 37 familjeve rome nga barakat e tyre pranë Pallatit me Shigjeta në Tiranë. Në fjalën e tij, Totozani është se situata e krijuar me familje rome është e rëndë dhe duhet një zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.496Z

Milo: Kërkojmë zgjidhje politike

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo deklaroi se mijëra protestues kanë zbritur sërish në shesh për të kërkuar zgjidhje politike. Milo theksoi se Shqipëria duhet të shkojë drejt rrugës së drejtë, për të ndërtuar përfundimisht një vend të lirë, demokrat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama